Kalender

Nov
26

Shoot Challenge 23

Stockholm
Tävling
Stängd
Resultat tillgängliga

OBS!
För svenska utövare gäller
1. Den tävlande måste ha SB&Ks tävlingskort, det skall visas på invägningen. Läs om SB&K tävlingskort >>här<<
2. För att delta i Svenska-MMA ligan krävs att din klubb är medlem i Svenska MMA Förbundet (SMMAF).
3. Din klubb behöver bidra med minst en licensierad domare.

Tränings och tävlingsbakgrund
Anmälan skall innehålla all information om fullständig träningsbakgrund, meriter (tex graderingar) och tidigare matcher (samtliga kampsporter), i fältet övrigt byter du på alla ”X” mot dina egna erfarenhet

Avbokningsregler
Avbokning innan anmälningstidens slut:
Du avbokar genom att ta bort din anmälan här på sidan (klicka ur det regelverk du valt så att inget regelverk är valt). För Amatör-MMA matcherna som läggs på det preliminära matchkortet så gäller att avbokning måste ske mot uppvisande av läkarintyg så snart de matcherna är lagda (dvs även om det är tid kvar på anmälningen).

Avbokning efter anmälningstidens slut:
Avbokningar efter anmälningstiden slut accepteras enbart mot uppvisade av läkarintyg på skada eller sjukdom. Avbokningen är giltig först då avbokningen är bekräftad.

Om avbokningen efter anmälningstidens slut innebär att den lagda matchen inte kan matchas om så förlorar den tävlande på walk over.

Inkommer det ingen giltig avbokning och den tävlande uteblir kommer SMMAF inte matcha den tävlande på kommande tävlingar. Hur många tävlingar avgör styrelsen för SMMAF.

Kontakt SMMAF
Frågor etc om tävlingen skickas till mmaligan@smmaf.se

Matchning
Efter sista anmälningsdag sker en matchning för att fastställa matchkortet. 2 dagar före sista anmälan görs ett preliminärt matchkort för Amatör-MMA. Det kommer med andra ord löna sig att anmäla sig i god tid.

Tävlingsyta
MMA-ring (bur)

Plats
Nexus Stockholm, Drottningholmsv. 185 (tyvärr kunde det inte realiseras med Fitnessfestivalen)

Tider:
10:20 Dörrarna i Alvik öppnas
10.30-11.30 Invägning
11.30-12:00 Regelgenomgång
12.00-12.30 Domargenomgång
12.00-13.00 Läkarkontroll Amatör MMA
12:30 Publikinsläpp (inträde 180 kr/1 person eller 300 kr/2 personer – kontant betalning )
13:00 Första match

Facebooktwittergoogle_plusmail

Matchkort


o
Mary-Jane Rama
Kampsportscentret LSS
  • shootfighting
  • -52,2 kg
  • VS
o
Filippa Ikoona
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Walk Over (Motståndare har gjort ogiltig avbokning, ingen ersättare funnen)
Tid: 00:00
Rond: 1
o
Mathilda Lundqvist
Nacka Dojo IF
  • shootfighting
  • -56,7 kg
  • VS
o
Elin Öberg
Combat Academy IF Täby
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Pontus Hedqvist
IF Kraftverket Ju-jutsu akademi
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
o
Mojtaba Yousefzehi
Västerås Fight Club
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Sebastian Furmanek
Kaisho Kampsportklubb
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Said Aliev
Nacka Dojo IF
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Giljotin)
Tid: 2:54
Rond: 2
o
Anas Khodr
Djurgårdens IF Kampsportsförening
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Christodoulos nussis
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Jakob Valegren
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
kevin osorio
kevin osorio
MACC – Martial Arts Combat Club
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
Dawid Mandrela
Dawid Mandrela
Nyköpings kampsportsklubb
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Arvin Shamlou
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Hamid Sadid
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Clas Björklund
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Mamadaliyev Mashrab
Nacka Dojo IF
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Rear Naked Choke)
Tid: 2:17
Rond: 1
o
Vincent Petersson
Allstars Kampsportsförening
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Babu Carry Jammeh
Allstars Kampsportsförening
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
William borgström
Nacka Dojo IF
Vinnare: Blue
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest
Tid: 1:33
Rond: 2
o
Dusan Milonjic
Allstars Kampsportsförening
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Antony Mmary
Nacka Dojo IF
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest
Tid: 1:02
Rond: 1
o
Zelim Zubayraev
Allstars Kampsportsförening
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Liam Wilson
Nacka Dojo IF
Vinnare: Blue
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest
Tid: 1:28
Rond: 1
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Peter Helgöstam
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Ilir Ramadani
Renyi Umeå Idrottsförening
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Soheb El Koli
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Red
Vinstsätt: Walk Over (Motståndare sjuk ingen ersättare funnen)
Tid: 00:00
Rond: 1
o
Tobias Söderberg
Kampsportscentret LSS
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Henric Lönnroth
Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Rear Naked Choke)
Tid: 1:02
Rond: 1
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
o
Vilmer Knutsson
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Alexander Lindgren
Samurang Fightcenter IF
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
o
Sam Kviele
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Rear Naked Choke)
Tid: 2:05
Rond: 2
  • shootfighting
  • -93,0 kg
  • VS
Alexander walley
Alexander walley
Nyköpings kampsportsklubb
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Tony Wallin
Ljusdal Fight Club
  • shootfighting
  • -93,0 kg
  • VS
o
Pedro Pinones-Arce
REI Kampsportsförening Botkyrka
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest
Tid: 0:33
Rond: 1
o
Tatjana Kacaniklic
Kaisho Kampsportklubb
  • mma
  • -61,2 kg
  • VS
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Ground and pound)
Tid: 2:35
Rond: 3
o
belkacem amjahdi
Allstars Kampsportsförening
  • mma
  • -65,8 kg
  • VS
o
Basir Safdari
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3:00
Rond: 3
o
Tobias Bohlin
Sandviken Budo- & Kampsportsklubb
  1. Sverige
  • mma
  • -65,8 kg
  • VS
o
Eli Elias
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 3
  • mma
  • -70,3 kg
  • VS
Elvin Hoxha
Elvin Hoxha
MACC – Martial Arts Combat Club
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Ground and pound )
Tid: 2:04
Rond: 2
Anton Bagher Edlund
Anton Bagher Edlund
Allstars Kampsportsförening
  • mma
  • -77,1 kg
  • VS
o
Moein Ahmadi
Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Chest compression )
Tid: 2:26
Rond: 2
o
Khaled Laallam
Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö
  • mma
  • -83,9 kg
  • VS
o
Aaron Kennedy
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 3

Deltagare


  •  
  • Namn
  • Viktklass
  • Klubb
  • Delta i
  • Malik Tambe
  • Malik Tambe
  • -120,2 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • N/A
  • o
  • Lech Zielinski
  • -77,1 kg
  • Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  • N/A
  • Anna Astvik
  • Anna Astvik
  • -52,2 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-A
  • o
  • Fannie Redman
  • -52,2 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-A
  • o
  • Eli Elias
  • -65,8 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-A
  • o
  • Tobias Bohlin
  • -65,8 kg
  • Sandviken Budo- & Kampsportsklubb
  • MMA Klass-A
  • o
  • Moein Ahmadi
  • -77,1 kg
  • Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  • MMA Klass-A
  • o
  • Aaron Kennedy
  • -83,9 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-A
  • o
  • Khaled Laallam
  • -83,9 kg
  • Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö
  • MMA Klass-A
  • o
  • Filippa Ikoona
  • -52,2 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-B
  • o
  • Elin Öberg
  • -56,7 kg
  • Combat Academy IF Täby
  • MMA Klass-B
  • o
  • Anas Khodr
  • -65,8 kg
  • Djurgårdens IF Kampsportsförening
  • MMA Klass-B
  • o
  • Arvin Shamlou
  • -70,3 kg
  • Allstars Kampsportsförening
  • MMA Klass-B
  • o
  • Hamid Sadid
  • -70,3 kg
  • Akademi Nord Idrottsförening
  • MMA Klass-B
  • o
  • Talla Molki
  • -70,3 kg
  • Gladius MMA Idrottsförening
  • MMA Klass-B
  • o
  • Soheb El Koli
  • -77,1 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-B
  • o
  • Dusan Milonjic
  • -77,1 kg
  • REI Kampsportsförening Botkyrka
  • MMA Klass-B
  • o
  • Zjir Marouf
  • -77,1 kg
  • Västerås Fight Club
  • MMA Klass-B
  • o
  • Henric Lönnroth
  • -77,1 kg
  • Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  • MMA Klass-B
  • o
  • Sam Kviele
  • -83,9 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-B
  • o
  • Murad Salamov
  • -83,9 kg
  • East Idrottsförening Norrköping
  • MMA Klass-B
  • o
  • Tony Wallin
  • -93,0 kg
  • Ljusdal Fight Club
  • MMA Klass-B
  • o
  • Basir Safdari
  • -65,8 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-B, MMA Klass-A