Kalender

sep
24

Shoot Challenge 22

Stockholm
Tävling
Stängd
Resultat tillgängliga

OBS!
För svenska utövare gäller
1. Den tävlande måste ha SB&Ks tävlingskort, det skall visas på invägningen. Läs om SB&K tävlingskort >>här<<
2. För att delta i Svenska-MMA ligan krävs att din klubb är medlem i Svenska MMA Förbundet (SMMAF).
3. Din klubb behöver bidra med minst en licensierad domare.

Tränings och tävlingsbakgrund
Anmälan skall innehålla all information om fullständig träningsbakgrund, meriter (tex graderingar) och tidigare matcher (samtliga kampsporter), i fältet övrigt byter du på alla ”X” mot dina egna erfarenhet
Avbokningsregler

Avbokning innan anmälningstidens slut:
Du avbokar genom att ta bort din anmälan här på sidan (klicka ur det regelverk du valt så att inget regelverk är valt). För Amatör-MMA matcherna som läggs på det preliminära matchkortet så gäller att avbokning måste ske mot uppvisande av läkarintyg så snart de matcherna är lagda (dvs även om det är tid kvar på anmälningen).

Avbokning efter anmälningstidens slut:
Avbokningar efter anmälningstiden slut accepteras enbart mot uppvisade av läkarintyg på skada eller sjukdom. Avbokningen är giltig först då avbokningen är bekräftad.

Om avbokningen efter anmälningstidens slut innebär att den lagda matchen inte kan matchas om så förlorar den tävlande på walk over.

Inkommer det ingen giltig avbokning och den tävlande uteblir kommer SMMAF inte matcha den tävlande på kommande tävlingar. Hur många tävlingar avgör styrelsen för SMMAF.

Kontakt SMMAF
Frågor etc om tävlingen skickas till mmaligan@smmaf.se

Matchning
Efter sista anmälningsdag sker en matchning för att fastställa matchkortet. 2 dagar före sista anmälan görs ett preliminärt matchkort för Amatör-MMA. Det kommer med andra ord löna sig att anmäla sig i god tid.

Tävlingsyta
MMA-ring (bur)

Plats
Nexus Stockholm, Drottningholmsv. 185

Tider:
10:20 Dörrarna i Alvik öppnas
10.30-11.30 Invägning
11.30-12:00 Regelgenomgång
12.00-12.30 Domargenomgång
12.00-13.00 Läkarkontroll Amatör MMA
12:30 Publikinsläpp (inträde 180 kr/1 person eller 300 kr/2 personer – kontant betalning )
13:00 Första match

Facebooktwittermail

Matchkort


o
Nina Back
Förening Söders Fight Gym
  • shootfighting
  • Dam -52,2 kg
  • VS
o
Fannie Redman
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Armbar)
Tid: 1:56
Rond: 2
o
Jennie Rääf
Förening Söders Fight Gym
  • shootfighting
  • Dam -52,2 kg
  • VS
o
Filippa Ikoona
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Malin Hermansson
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Nicholas Bryant
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
o
ali alkayal
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Mago Uzarov
Epic Fight Club Mölndal Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
o
Ali Satar
Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Triangel)
Tid: 0:30
Rond: 1
kevin osorio
kevin osorio
MACC – Martial Arts Combat Club
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Jakob Valegren
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Basir Safdari
Pancrase Shootfighting Sällskap
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Said Aliev
Nacka Dojo IF
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3:00
Rond: 2
Navid Badi
Navid Badi
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Sven von Schoultz
Combat Academy IF Täby
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Giljotin)
Tid: 2:50
Rond: 1
Henrik Segelström
Henrik Segelström
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Hamid Sadid
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Grover Camargo Ribera
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Sulle Hoshmand
Södermalm MMA Förening
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Kim Nordlund
Borlänge Kampsportförening
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Soheib El Koli
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Slag)
Tid: 0:39
Rond: 1
Rikard Larsson
Rikard Larsson
Ljusdal Fight Club
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Dennis Pillai
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Antony Mmary
Nacka Dojo IF
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Dennis Hedström
Södermalm MMA Förening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Slag)
Tid: 0:42
Rond: 1
o
Liam Wilson
Nacka Dojo IF
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
Vinnare: Blue
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Slag)
Tid: 2:35
Rond: 1
o
salar dabiri
Pancrase Shootfighting Sällskap
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Johan Lundell
Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Walk Over (Motståndaren infann sig ej till match)
Tid: 00:00
Rond: 1
o
Gustav Sjölund
Pancrase Shootfighting Sällskap
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
o
Nicklas Martos
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Rear Naked Choke)
Tid: 1:42
Rond: 2
Mustafa Atrakchi
Mustafa Atrakchi
Renyi Umeå Idrottsförening
  • shootfighting
  • -93,0 kg
  • VS
o
Salim Mvoungui
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Walk Over (Motståndare skada, ingen ersätter funnan)
Tid: 00:00
Rond: 1
o
Anton Andersson
Fit4Fight Gym Idrottsförening
  • shootfighting
  • -120,2 kg
  • VS
o
alexander krasnov
Team East Tkd Klubb Kalmar
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Americana)
Tid: 1:17
Rond: 1
o
Abdelillah Aslouj
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • mma
  • -65,8 kg
  • VS
o
Tobias Bohlin
Sandviken Budo- & Kampsportsklubb
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Rear Naked Choke)
Tid: 2:15
Rond: 1
o
Karar Al-Jaberi
Kaisho Kampsportklubb
  • mma
  • -77,1 kg
  • VS
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Giljotin)
Tid: 1:30
Rond: 1
Martin Larsson
Martin Larsson
Kampsportscentret LSS
  • mma
  • -77,1 kg
  • VS
o
Ibrahim-halil Milli
Supreme IF
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3:00
Rond: 3
Axel Karlsson
Axel Karlsson
Fighter Centre IF
  • mma
  • -77,1 kg
  • VS
o
Moein Ahmadi
Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Doktorn stoppade matchen)
Tid: 3:00
Rond: 1
o
Heytham Rabhi
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
  • mma
  • -83,9 kg
  • VS
o
Khaled Laallam
Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Walk Over (Motståndare sjuk, ingen ersättare finnes)
Tid: 00:00
Rond: 1

Tävlande


  •  
  • Namn
  • Viktklass
  • Klubb
  • Delta i
  • o
  • Adel Masry
  • -70,3 kg
  • Föreningen Swedish Athletics
  • N/A
  • o
  • Zanko Razdar
  • -77,1 kg
  • Föreningen Hilti Fightcenter Uppsala
  • N/A
  • o
  • Ali Satar
  • -61,2 kg
  • Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  • MMA Klass-B
  • o
  • Mago Uzarov
  • -61,2 kg
  • Epic Fight Club Mölndal Idrottsförening
  • MMA Klass-B
  • o
  • Soheib El Koli
  • -77,1 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-B
  • o
  • Kim Nordlund
  • -77,1 kg
  • Borlänge Kampsportförening
  • MMA Klass-B
  • Ali Yazbeck
  • Ali Yazbeck
  • -61,2 kg
  • Föreningen Frontier MMA Akademi
  • o
  • Moein Ahmadi
  • -77,1 kg
  • Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  • o
  • . .
  • -65,8 kg
  • Gbg MMA & BJJ IF
  • Navid Badi
  • Navid Badi
  • -70,3 kg
  • Gladius MMA Idrottsförening
  • o
  • Johan Lundell
  • -77,1 kg
  • Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  • o
  • Nina Back
  • Dam -52,2 kg
  • Förening Söders Fight Gym
  • o
  • Fannie Redman
  • Dam -52,2 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-B, MMA Klass-A
  • o
  • Filippa Ikoona
  • Dam -52,2 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-B, MMA Klass-A

Domare


Inga domare anmälda