Kalender

maj
14

Shoot Challenge 21

Stockholm
Tävling
Stängd
Resultat tillgängliga

OBS!
För svenska utövare gäller
1. Den tävlande måste ha SB&Ks tävlingskort, det skall visas på invägningen. Läs om SB&K tävlingskort >>här<<
2. För att delta i Svenska-MMA ligan krävs att din klubb är medlem i Svenska MMA Förbundet (SMMAF).
3. Din klubb behöver bidra med minst en licensierad domare.

Tränings och tävlingsbakgrund
Anmälan skall innehålla all information om fullständig träningsbakgrund, meriter (tex graderingar) och tidigare matcher (samtliga kampsporter), i fältet övrigt byter du på alla ”X” mot dina egna erfarenhet

Avbokningsregler
Avbokning innan anmälningstidens slut:
Du avbokar genom att ta bort din anmälan här på sidan, det gör du genom att bocka ur den tävlingsklass du valt.

Avbokning efter anmälningstidens slut:
Avbokningar efter anmälningstiden slut accepteras enbart mot uppvisade av läkarintyg på skada eller sjukdom. Avbokningen är giltig först då avbokningen är bekräftad.

Om avbokningen efter anmälningstidens slut innebär att den lagda matchen inte kan matchas om så förlorar den tävlande på walk over.

Inkommer det ingen giltig avbokning och den tävlande uteblir kommer SMMAF inte matcha den tävlande på kommande tävlingar. Hur många tävlingar avgör styrelsen för SMMAF.

Kontakt SMMAF
Frågor etc om tävlingen skickas till mmaligan@smmaf.se

Matchning
Efter sista anmälningsdag sker en matchning för att fastställa matchkortet. 2 dagar före sista anmälan görs ett preliminärt matchkort för Amatör-MMA. Det kommer med andra ord löna sig att anmäla sig i god tid.

Tävlingsyta
MMA-ring (bur)

Plats
Nexus Stockholm, Drottningholmsv. 185

Tider:
10:20 Dörrarna i Alvik öppnas
10.30-11.30 Invägning
11.30-12:00 Regelgenomgång
12.00-12.30 Domargenomgång
12.00-13.00 Läkarkontroll Amatör MMA
12:30 Publikinsläpp (inträde 180 kr/1 person eller 300 kr/2 personer – kontant betalning )
13:00 Första match

Facebooktwittermail

Matchkort


o
Malin Hermansson
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -56,7 kg
  • VS
Vinnare: Blue
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Slag)
Tid: 2.06
Rond: 1
o
Caroline Edlund
Renyi Umeå Idrottsförening
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
Eva-my Persson
Eva-my Persson
Nacka Dojo IF
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Mojtaba Yousefzehi
Västerås Fight Club
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
jonathan samuelsson
jonathan samuelsson
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Alireza Sarabi
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Benny Kumar
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Armbar)
Tid: 1.28
Rond: 1
o
Hamid Sadid
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Pawel Kostka
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
Sofia Odbro
Sofia Odbro
Fighter Centre Idrottsförening
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Corner stoppage)
Tid: 1.00
Rond: 1
o
Alexander Wilhelms
Pancrase Shootfighting Sällskap
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Wasiu Idowu
MACC – Martial Arts Combat Club
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Skada)
Tid: 1.29
Rond: 1
o
Shwana Kadirzada
Kampsportscentret LSS
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Morgan Thunman
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Johan Varnander
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Johan Kloth
Ultimate Gym Idrottsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Walk Over (Motståndare sjuk, ingen ersättare funnen)
Tid: 00:00
Rond: 1
Navid Badi
Navid Badi
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Alan Raouf
MACC – Martial Arts Combat Club
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Armtriangel)
Tid: 1.14
Rond: 1
o
Soheib El Koli
Allstars Kampsportsförening
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Musa Drammeh
Renyi Umeå Idrottsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Jonas Nordborg
Fighter Centre IF
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Ibrahim-halil Milli
Supreme IF
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Johan Lundell
Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Robert Elving
Combat Academy IF Täby
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Walk Over
Tid: 00:00
Rond: 1
o
Dennis Pillai
Pancrase Shootfighting Sällskap
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Henric Lönnroth
STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Alexander Lindgren
Västerås Fight Club
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
o
Shayan Shakiba
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Alexander Brodal
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Kimura)
Tid: 2.00
Rond: 2
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Anton Amcoff Nyman
Ljusdal Fight Club
  • shootfighting
  • -93,0 kg
  • VS
o
Salim Mvoungui
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Slag)
Tid: 2.16
Rond: 1
o
Tony Wallin
Ljusdal Fight Club
  • shootfighting
  • -93,0 kg
  • VS
o
Mattias Sjöswärd
Stockholms Kickboxningsklubb
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Slag)
Tid: 2.12
Rond: 2
o
Łukasz Wasilewski
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -93,0 kg
  • VS
o
Oliver Alm Björklund
Kampsportscentret LSS
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Giljotin)
Tid: 1.46
Rond: 2
  • shootfighting
  • -93,0 kg
  • VS
o
Pedro Pinones-Arce
REI Kampsportsförening Botkyrka
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
  • shootfighting
  • -120,2 kg
  • VS
o
Jonnie Andersson
Kampsportscentret LSS
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Armtriangel)
Tid: 0.56
Rond: 1
Daniel Schälander
Daniel Schälander
Allstars Kampsportsförening
  • mma
  • -65,8 kg
  • VS
o
Charlie Sano
Renyi Umeå Idrottsförening
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 3
o
Abdelillah Aslouj
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • mma
  • -65,8 kg
  • VS
o
belkacem amjahdi
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Toe hold)
Tid: 1.31
Rond: 1
Pedram Abedin
Pedram Abedin
Epic Fight Club Mölndal Idrottsförening
  1. Sverige
  • mma
  • -70,3 kg
  • VS
Elvin Hoxha
Elvin Hoxha
MACC – Martial Arts Combat Club
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Armbar)
Tid: 2.25
Rond: 2
Tobias Harila
Tobias Harila
Västerås Fight Club
  • mma
  • -70,3 kg
  • VS
o
Christian Jostelius
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 3
  • mma
  • -77,1 kg
  • VS
o
Moein Ahmadi
Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Slag)
Tid: 2.02
Rond: 1
Daniel Karlsson
Daniel Karlsson
Fighter Centre IF
  • mma
  • -83,9 kg
  • VS
o
Khaled Laallam
Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 3

Tävlande


  •  
  • Namn
  • Viktklass
  • Klubb
  • Delta i
  • o
  • Fabian Long
  • -65,8 kg
  • Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale
  • N/A
  • o
  • -70,3 kg
  • Södermalm MMA Förening
  • N/A
  • Sofia Odbro
  • Sofia Odbro
  • -65,8 kg
  • Gladius MMA Idrottsförening
  • MMA Klass-B
  • o
  • Robert Elving
  • -77,1 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-B
  • o
  • Shayan Shakiba
  • -83,9 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-B
  • Pedram Abedin
  • Pedram Abedin
  • -70,3 kg
  • Epic Fight Club Mölndal Idrottsförening
  • o
  • Moein Ahmadi
  • -77,1 kg
  • Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  • o
  • Adel Masry
  • -70,3 kg
  • Föreningen Swedish Athletics
  • Navid Badi
  • Navid Badi
  • -70,3 kg
  • Gladius MMA Idrottsförening
  • o
  • Johan Lundell
  • -77,1 kg
  • Stockholm MMA och Thaiboxningsförening

Domare


Inga domare anmälda