Kalender

mar
19

Shoot Challenge 20

Stockholm
Tävling
Stängd
Resultat tillgängliga

OBS!
För svenska utövare gäller
1. Den tävlande måste ha SB&Ks tävlingskort, det skall visas på invägningen. Läs om SB&K tävlingskort >>här<<
2. För att delta i Svenska-MMA ligan krävs att din klubb är medlem i Svenska MMA Förbundet (SMMAF).
3. Din klubb behöver bidra med minst en licensierad domare.

Har du skapat en profil tidigare på vår hemsidan ber vi dig att återanvända den.

Tränings och tävlingsbakgrund
Anmälan skall innehålla all information om fullständig träningsbakgrund, meriter (tex graderingar) och tidigare matcher (samtliga kampsporter), i fältet övrigt byter du på alla ”X” mot dina egna erfarenhet

Avbokningsregler

Avbokning efter anmälningstidens slut:
Avbokningar efter anmälningstiden slut accepteras enbart mot uppvisade av läkarintyg på skada eller sjukdom. Avbokningen är giltig först då avbokningen är bekräftad.

Om avbokningen efter anmälningstidens slut innebär att den lagda matchen inte kan matchas om så förlorar den tävlande på walk over.

Inkommer det ingen giltig avbokning och den tävlande uteblir kommer SMMAF inte matcha den tävlande på kommande tävlingar. Hur många tävlingar avgör styrelsen för SMMAF.

Kontakt SMMAF
Frågor etc om tävlingen skickas till sekreterare@smmaf.se

Matchning
Efter sista anmälningsdag (14:e mars) sker en matchning för att fastställa matchkortet. 2 dagar före sista anmälan görs ett preliminärt matchkort för Amatör-MMA. Det kommer med andra ord löna sig att anmäla sig i god tid.

Domare
På denna tävling är det en domarkurs. Det normala kravet på domare eller dispens utgår därför denna gång

Tävlingsyta
MMA-ring (bur)

Plats
Nexus Stockholm, Drottningholmsv. 185

Tider:
10:20 Dörrarna i Alvik öppnas
10.30-11.30 Invägning
11.30-12:00 Regelgenomgång
12.00-12.30 Domargenomgång
12.00-13.00 Läkarkontroll Amatör MMA
12:30 Publikinsläpp (inträde 180 kr/1 person eller 300 kr/2 personer – kontant betalning )<br>
13:00 Första match

Facebooktwittermail

Matchkort


  • shootfighting
  • -56,7 kg
  • VS
o
Yesi Rodriguez
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Slag)
Tid: 3.00
Rond: 1
o
Jimmie Nilsson
Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Petter Öberg Nilsson
Djurgårdens IF Kampsportsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Jan Larsson
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Jakob Valegren
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Wasiu Idowu
MACC – Martial Arts Combat Club
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Rustam Kharaev
Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Alan Raouf
MACC – Martial Arts Combat Club
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Zelimhan Zubayraev
Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Kristian Seppola
Nordic Fighters
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Ali Zabardast
Djurgårdens IF Kampsportsförening
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Shane ODriscoll
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Robert Elving
Combat Academy IF Täby
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (RNC)
Tid: 2.24
Rond: 1
Tobias Söderberg
Tobias Söderberg
Kampsportscentret LSS
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Giljotin)
Tid: 2.27
Rond: 2
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
o
Dennis Georgsson
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Slag)
Tid: 1.03
Rond: 2
o
Alexander Lindgren
Västerås Fight Club
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
o
Fredrik Ljunglund
Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
salar dabiri
Pancrase Shootfighting Sällskap
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
o
Fredrik Larsson
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Armbar)
Tid: 1.09
Rond: 2
o
Renars Rusins
Hilti Åland
  1. Internationell
  • shootfighting
  • -93,0 kg
  • VS
o
Victor Kriström
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Alexander Demetriou
  1. Internationell
  • mma
  • -65,8 kg
  • VS
o
Amir Malekpour
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Walk Over (motståndare skadad, ingen ersättare funnen)
Tid: 00:00
Rond: 1
o
David Schneider
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • mma
  • -70,3 kg
  • VS
Elvin Hoxha
Elvin Hoxha
MACC – Martial Arts Combat Club
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 3
o
Linus Jonsson
East Idrottsförening Norrköping
  • mma
  • -77,1 kg
  • VS
o
Moein Ahmadi
Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Kimura)
Tid: 0.46
Rond: 1
o
Danny Mathiasen
CSA.dk
  1. Internationell
  • mma
  • -77,1 kg
  • VS
Oskar Karlström Biller
Oskar Karlström Biller
Nova MMA Idrottsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 3
o
Andreas Berg
Förening Söders Fight Gym
  • mma
  • -83,9 kg
  • VS
o
Khaled Laallam
Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö
Vinnare: Red
Vinstsätt: Walk Over (motståndare skadad, ingen ersättare funnen)
Tid: 00:00
Rond: 1
o
Lucas Wideman
Hilti Åland
  1. Internationell
  • mma
  • -83,9 kg
  • VS
Robin Roos
Robin Roos
Västerås Fight Club
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 3

Tävlande


  •  
  • Namn
  • Viktklass
  • Klubb
  • Delta i
  • Sofia Odbro
  • Sofia Odbro
  • -65,8 kg
  • Gladius MMA Idrottsförening
  • MMA Klass-B
  • o
  • Jimmie Nilsson
  • -65,8 kg
  • Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde
  • MMA Klass-B
  • o
  • Arvin Shamlou
  • -70,3 kg
  • Norrtelje MMA Kampsportsklubb
  • MMA Klass-B
  • o
  • Ali Zabardast
  • -77,1 kg
  • Djurgårdens IF Kampsportsförening
  • MMA Klass-B
  • o
  • salar dabiri
  • -83,9 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-B
  • Malik Tambe
  • Malik Tambe
  • -120,2 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • o
  • Moein Ahmadi
  • -77,1 kg
  • Stockholm MMA och Thaiboxningsförening
  • o
  • -77,1 kg
  • CSA.dk
  • o
  • Dennis Georgsson
  • -83,9 kg
  • Allstars Kampsportsförening
  • MMA Klass-B, MMA Klass-A

Domare


Inga domare anmälda