Kalender

feb
20

Primate Fight Night

Norrköping
Tävling
Stängd
Resultat tillgängliga

OBS!
För svenska utövare gäller
1. Den tävlande måste ha SB&Ks tävlingskort, det skall visas på invägningen. Läs om SB&K tävlingskort >>här<<
2. För att delta i Svenska-MMA ligan krävs att din klubb är medlem i Svenska MMA Förbundet (SMMAF).
3. Din klubb behöver bidra med minst en licensierad domare.

Tränings och tävlingsbakgrund
Anmälan skall innehålla all information om fullständig träningsbakgrund, meriter (tex graderingar) och tidigare matcher (samtliga kampsporter), i fältet övrigt byter du på alla ”X” mot dina egna erfarenhet
Avbokningsregler
Avbokning innan anmälningstidens slut:
Du avbokar genom att ta bort din anmälan här på sidan

Avbokning efter anmälningstidens slut:
Avbokningar efter anmälningstiden slut accepteras enbart mot uppvisade av läkarintyg på skada eller sjukdom. Avbokningen är giltig först då avbokningen är bekräftad.

Om avbokningen efter anmälningstidens slut innebär att den lagda matchen inte kan matchas om så förlorar den tävlande på walk over.

Inkommer det ingen giltig avbokning och den tävlande uteblir kommer SMMAF inte matcha den tävlande på kommande tävlingar. Hur många tävlingar avgör styrelsen för SMMAF.

Kontakt SMMAF
Frågor etc om tävlingen skickas till sekreterare@smmaf.se

Matchning
Efter sista anmälningsdag sker en matchning för att fastställa matchkortet. 2 dagar före sista anmälan görs ett preliminärt matchkort för Amatör-MMA. Det kommer med andra ord löna sig att anmäla sig i god tid.

Överkvalificerade för Shootfighting
Regler kring överkvalificering och lista på överkvalificerade finns på ”Överkvalificerade för Shootfighting”

Tävlingsyta
MMA-ring (bur)

Plats
Arbis Bar och Salonger
Bredgatan 54 Norrköping

Tider:
11.00-12.00 Invägning
11.30-12.00 Läkarkontroll Amatör-MMA
13.00 Regelgenomgång
13.30 Domargenomgång
14:30 Publikinsläpp (150 kr)
15.00 Matchstart

Facebooktwittermail

Matchkort


o
. .
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
o
Mago Uzarov
Epic Fight Club Mölndal Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Benjamin Alasio
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
o
Mojtaba Yousefzehi
Västerås Fight Club
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Kian Ahmadi Ghotbi
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Martin Lindqvist
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Armbar)
Tid: 1.11
Rond: 1
o
Jimmie Nilsson
Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Basir Safdari
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Mustanser AL-Tameemi
Epic Fight Club Mölndal Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Jonas Nordborg
Fighter Centre IF
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Sidechoke)
Tid: 2.21
Rond: 1
o
Alan Raouf
MACC – Martial Arts Combat Club
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Marcus Backman
Adrenaline Fighters Idrottsförening
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
Navid Badi
Navid Badi
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Ibrahim-halil Milli
Supreme IF
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
Dawid Mandrela
Dawid Mandrela
Nyköpings Kampsportsklubb
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Wasiu Idowu
MACC – Martial Arts Combat Club
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Arbi Garaev
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
o
Vincent Olofsson
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Sven von Schoultz
Combat Academy IF Täby
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Kneebar)
Tid: 0.21
Rond: 1
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Dennis Demir
East Idrottsförening Norrköping
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Triangle Choke)
Tid: 1.53
Rond: 1
Jörgen Segerlind
Jörgen Segerlind
Boxningsklubben Fox
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
Tobias Söderberg
Tobias Söderberg
Kampsportscentret LSS
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 2
Payam Pazooki
Payam Pazooki
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
o
John Oldenqvist
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Achilles Lock)
Tid: 2.10
Rond: 2
o
Max Alm
Icon MMA Idrottsförening
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
o
Sergej Gilov
Frölunda Kampsportcenter IF
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Walk Over
Tid: 00:00
Rond: 1
o
Andreas Berg
Förening Söders Fight Gym
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Kimura)
Tid: 2.28
Rond: 1
o
Anton Andersson
Fit4Fight Gym Idrottsförening
  • shootfighting
  • -120,2 kg
  • VS
Mustafa Atrakchi
Mustafa Atrakchi
Renyi Umeå Idrottsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Kimura)
Tid: 1.07
Rond: 2
o
Abdelillah Aslouj
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • mma
  • -65,8 kg
  • VS
o
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3.00
Rond: 3
  • mma
  • -70,3 kg
  • VS
David Demir
David Demir
East Idrottsförening Norrköping
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (RNC)
Tid: 1.35
Rond: 1
o
Christian Stigenberg
Förening Söders Fight Gym
  • mma
  • -77,1 kg
  • VS
Axel Karlsson
Axel Karlsson
Fighter Centre IF
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3.00
Rond: 3
o
Khaled Laallam
Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö
  • mma
  • -83,9 kg
  • VS
Robin Roos
Robin Roos
Västerås Fight Club
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Armbar)
Tid: 2.58
Rond: 2

Tävlande


  •  
  • Namn
  • Viktklass
  • Klubb
  • Delta i
  • o
  • Jimmie Nilsson
  • -65,8 kg
  • Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde
  • MMA Klass-B
  • o
  • Dennis Demir
  • -77,1 kg
  • East Idrottsförening Norrköping
  • MMA Klass-B
  • o
  • Sergej Gilov
  • -83,9 kg
  • Frölunda Kampsportcenter IF
  • MMA Klass-B
  • o
  • . .
  • -61,2 kg
  • Gbg MMA & BJJ IF
  • o
  • Mago Uzarov
  • -61,2 kg
  • Epic Fight Club Mölndal Idrottsförening
  • Navid Badi
  • Navid Badi
  • -70,3 kg
  • Gladius MMA Idrottsförening
  • o
  • Arbi Garaev
  • -77,1 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • o
  • Max Alm
  • -83,9 kg
  • Gråbo MMA Fighting Team IF
  • David Demir
  • David Demir
  • -70,3 kg
  • East Idrottsförening Norrköping
  • o
  • Amir Malekpour
  • -65,8 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-B, MMA Klass-A
  • Anna Astvik
  • Anna Astvik
  • Dam -52,2 kg
  • Södermalm MMA Förening
  • MMA Klass-B, MMA Klass-A

Domare


Inga domare anmälda