Kalender

nov
19

Kaisho Battle 11

Helsingborg
Tävling
Stängd
Resultat tillgängliga

OBS!
För svenska utövare gäller
1. Den tävlande måste ha SB&Ks tävlingskort, det skall visas på invägningen. Läs om SB&K tävlingskort >>här<<
2. För att delta i Svenska-MMA ligan krävs att din klubb är medlem i Svenska MMA Förbundet (SMMAF).
3. Din klubb behöver bidra med minst en licensierad domare.

Tränings och tävlingsbakgrund
Anmälan skall innehålla all information om fullständig träningsbakgrund, meriter (tex graderingar) och tidigare matcher (samtliga kampsporter), i fältet övrigt byter du på alla ”X” mot dina egna erfarenhet
Avbokningsregler
Avbokning innan anmälningstidens slut:
Du avbokar genom att ta bort din anmälan här på sidan (klicka ur det regelverk du valt så att inget regelverk är valt). För Amatör-MMA matcherna som läggs på det preliminära matchkortet så gäller att avbokning måste ske mot uppvisande av läkarintyg så snart de matcherna är lagda (dvs även om det är tid kvar på anmälningen).

Avbokning efter anmälningstidens slut:
Avbokningar efter anmälningstiden slut accepteras enbart mot uppvisade av läkarintyg på skada eller sjukdom. Avbokningen är giltig först då avbokningen är bekräftad.

Om avbokningen efter anmälningstidens slut innebär att den lagda matchen inte kan matchas om så förlorar den tävlande på walk over.

Inkommer det ingen giltig avbokning och den tävlande uteblir kommer SMMAF inte matcha den tävlande på kommande tävlingar. Hur många tävlingar avgör styrelsen för SMMAF.

Kontakt SMMAF
Frågor etc om tävlingen skickas till mmaligan@smmaf.se

Matchning
Efter sista anmälningsdag sker en matchning för att fastställa matchkortet. 2 dagar före sista anmälan görs ett preliminärt matchkort för Amatör-MMA. Det kommer med andra ord löna sig att anmäla sig i god tid.

Tävlingsyta
MMA-ring (bur)

Plats
Kaisho Kampsport, Landskronavägen 22, Helsingborg

Tider:
10.00-11.00 Invägning och domarregistrering
11.15 Regelgenomgång
12.00-13.00 Läkarkontroll MMA-Klass A (fd Amatör-MMA)
12.00 Domargenomgång (alla svenska klubbar skall delta eller ha dispens)
13.00 Publikinsläpp 100kr i dörren.
14.00 Matchstart

Facebooktwittermail

Matchkort


o
Elin Flo Lauvik
  1. Internationell
  • shootfighting
  • -56,7 kg
  • VS
o
Cristiane Nascimento
Kaisho Kampsportklubb
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Frida Vastamäki
Djurgårdens IF Kampsportsförening
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
o
Tatjana Kacaniklic
Kaisho Kampsportklubb
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Armbar)
Tid: 2:40
Rond: 1
o
Brahma Lilja
Ultimate Gym Idrottsförening
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
o
Nicholas Bryant
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Leglock)
Tid: 2:45
Rond: 2
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Sebastian Furmanek
Kaisho Kampsportklubb
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Armbar)
Tid: 0:50
Rond: 1
o
Devin Radianu
Halmstad Kampsportsförening
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Mohammed Qasim Muhammed
Föreningen Redline
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Armbar)
Tid: 2:50
Rond: 1
o
Jimmie Nilsson
Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Kasper Fiscella
Föreningen Frontier MMA Akademi
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Walk Over (Motståndare sjuk)
Tid: 00:00
Rond: 1
o
Tobias Johansson
Adrenaline Fighters Idrottsförening
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Denys Zelinskyi
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Malte Selander
  1. Internationell
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Ola Jacobsson
Allstars Kampsportsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Kristoffer Bolander
Ultimate Gym Idrottsförening
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Robin Johansson
Gripen Kampförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Giljotin)
Tid: 1:30
Rond: 1
Joel Larsson
Joel Larsson
Fit4Fight Gym Idrottsförening
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Thomas Åkesson
Gripen Kampförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Markus Mikkonen
Adrenaline Fighters Idrottsförening
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest
Tid: 1:48
Rond: 1
Joakim Malmström
Joakim Malmström
Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Panagiotis Tzoumas
Halmstad MMA IF
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Oliver Vorm
Renegade MMA
  1. Internationell
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Daniel Kraljevic
Föreningen Redline
Vinnare: Blue
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest
Tid: 0:52
Rond: 1
o
mathias löf
Kaisho Kampsportklubb
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Vincent Olofsson
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest
Tid: 1:04
Rond: 1
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
o
Danijel Grbic
Föreningen Redline
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3:00
Rond: 2
Ali Taleb
Ali Taleb
Föreningen Redline
  • mma
  • -65,8 kg
  • VS
o
Johan Hallberg
Kaisho Kampsportklubb
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1 efter videogranskning)
Tid: 3:00
Rond: 3
o
Janus Sandholm Olsen
Renegade MMA
  1. Internationell
  • mma
  • -77,1 kg
  • VS
o
Jonas Nordborg
Fighter Centre IF
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 3
Daniel Karlsson
Daniel Karlsson
Fighter Centre IF
  • mma
  • -83,9 kg
  • VS
o
Christopher Bajo
Föreningen Redline
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 3
  • mma
  • -120,2 kg
  • VS
o
Anton Andersson
Fit4Fight Gym Idrottsförening
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest
Tid: 1:10
Rond: 1

Tävlande


  •  
  • Namn
  • Viktklass
  • Klubb
  • Delta i
  • o
  • Kim Amprazis
  • -56,7 kg
  • Fit4Fight Gym Idrottsförening
  • N/A
  • o
  • Oscar Bolin
  • -65,8 kg
  • Adrenaline Fighters Idrottsförening
  • N/A
  • Navid Badi
  • Navid Badi
  • -70,3 kg
  • Gladius MMA Idrottsförening
  • N/A
  • o
  • Adel Masry
  • -70,3 kg
  • Föreningen Swedish Athletics
  • N/A
  • o
  • Brahma Lilja
  • -61,2 kg
  • Ultimate Gym Idrottsförening
  • MMA Klass-B
  • o
  • mathias löf
  • -77,1 kg
  • Adrenaline Fighters Idrottsförening
  • MMA Klass-B
  • Ali Taleb
  • Ali Taleb
  • -65,8 kg
  • Föreningen Swedish Athletics
  • Anna Astvik
  • Anna Astvik
  • Dam -52,2 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • o
  • Dany Falk
  • -65,8 kg
  • Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde

Domare


Inga domare anmälda