Kalender

sep
10

Nova Fight Challenge 1

Eskilstuna
Tävling
Stängd
Resultat tillgängliga

OBS!
För svenska utövare gäller
1. Den tävlande måste ha SB&Ks tävlingskort, det skall visas på invägningen. Läs om SB&K tävlingskort >>här<<
2. För att delta i Svenska-MMA ligan krävs att din klubb är medlem i Svenska MMA Förbundet (SMMAF).
3. Din klubb behöver bidra med minst en licensierad domare.

Tränings och tävlingsbakgrund
Anmälan skall innehålla all information om fullständig träningsbakgrund, meriter (tex graderingar) och tidigare matcher (samtliga kampsporter), i fältet övrigt byter du på alla ”X” mot dina egna erfarenhet
Avbokningsregler
Avbokning innan anmälningstidens slut:
Du avbokar genom att ta bort din anmälan här på sidan (klicka ur det regelverk du valt så att inget regelverk är valt)

Avbokning efter anmälningstidens slut:
Avbokningar efter anmälningstiden slut accepteras enbart mot uppvisade av läkarintyg på skada eller sjukdom. Avbokningen är giltig först då avbokningen är bekräftad.

Om avbokningen efter anmälningstidens slut innebär att den lagda matchen inte kan matchas om så förlorar den tävlande på walk over.

Inkommer det ingen giltig avbokning och den tävlande uteblir kommer SMMAF inte matcha den tävlande på kommande tävlingar. Hur många tävlingar avgör styrelsen för SMMAF.

Kontakt SMMAF
Frågor etc om tävlingen skickas till mmaligan@smmaf.se

Matchning
Efter sista anmälningsdag sker en matchning för att fastställa matchkortet. 2 dagar före sista anmälan görs ett preliminärt matchkort för Amatör-MMA. Det kommer med andra ord löna sig att anmäla sig i god tid.

Tävlingsyta
MMA-ring

Plats
Munktellarenan på VERKSTADSGATAN 5, 633 42 Eskilstuna

Tider:
10.30-11.30 Invägning
11.30-12:00 Regelgenomgång
12.00-12.30 Domargenomgång
12.00-13.00 Läkarkontroll Amatör MMA
13:00 Publikinsläpp
14:00 Första match

Facebooktwittermail

Matchkort


o
Jennie Rääf
Förening Söders Fight Gym
  • shootfighting
  • Dam -52,2 kg
  • VS
o
Fannie Redman
Pancrase Shootfighting Sällskap
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Armbar)
Tid: 1:35
Rond: 2
o
ali alkayal
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
o
Mojtaba Yousefzehi
Västerås Fight Club
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Rear Naked Choke)
Tid: 1:32
Rond: 1
o
Nicholas Bryant
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -61,2 kg
  • VS
o
Zoran Milic
Västerås Fight Club
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
vidar Jansen
  1. Internationell
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
kevin osorio
kevin osorio
MACC – Martial Arts Combat Club
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Petter Öberg Nilsson
Djurgårdens IF Kampsportsförening
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Said Aliev
Nacka Dojo IF
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Basir Safdari
Pancrase Shootfighting Sällskap
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
David Hedlund
David Hedlund
Nova MMA Idrottsförening
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Jimmie Nilsson
Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde
  • shootfighting
  • -65,8 kg
  • VS
o
Jakob Valegren
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
patryk Drottenberg
Novus Academy
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Andreas Holmgren
Nova MMA Idrottsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Rear Naked Choke)
Tid: 2:18
Rond: 2
o
Hashim sharaf
Novus Academy
  1. Internationell
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
Henrik Segelström
Henrik Segelström
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Shwana Kadirzada
Kampsportscentret LSS
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Oliver Backman
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (2-1)
Tid: 3:00
Rond: 2
Navid Badi
Navid Badi
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
  • shootfighting
  • -70,3 kg
  • VS
o
Hamid Sadid
Akademi Nord Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Walk Over (Motståndare skadad, ingen ersättare funnen)
Tid: 00:00
Rond: 1
o
Ibrahim-halil Milli
Supreme IF
  • shootfighting
  • -77,1 kg
  • VS
o
Antony Mmary
Nacka Dojo IF
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
o
Rolf Magnus Hægeland
  1. Internationell
  • shootfighting
  • -83,9 kg
  • VS
o
Alexander Brodal
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 2
Mustafa Atrakchi
Mustafa Atrakchi
Renyi Umeå Idrottsförening
  • shootfighting
  • -93,0 kg
  • VS
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Rear Naked Choke)
Tid: 1:57
Rond: 1
o
Anja Saxmark
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
  • mma
  • -61,2 kg
  • VS
Vinnare: Red
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 3
o
Amir Malekpour
Pancrase Shootfighting Sällskap
  • mma
  • -65,8 kg
  • VS
o
Renato Vidovic
Gladius MMA Idrottsförening
  1. Sverige
Vinnare: Red
Vinstsätt: RSC - Referee Stops Contest (Slag)
Tid: 0:32
Rond: 2
o
Abdelillah Aslouj
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • mma
  • -65,8 kg
  • VS
o
Tobias Bohlin
Sandviken Budo- & Kampsportsklubb
  1. Sverige
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Submission (Armbar)
Tid: 2:39
Rond: 1
  • mma
  • -70,3 kg
  • VS
o
Axel Gruvaeus
Kampsportscentret LSS
Vinnare: Red
Vinstsätt: Submission (Giljotin)
Tid: 2:07
Rond: 1
Moraad Moreno
Moraad Moreno
Pancrase Shootfighting Sällskap
  • mma
  • -83,9 kg
  • VS
Robin Roos
Robin Roos
Västerås Fight Club
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Walk Over (Motståndare skadad och ingen ersättare funnen)
Tid: 00:00
Rond: 1
o
Anton Turkalj
Gbg MMA & BJJ IF
  1. Sverige
  • mma
  • -93,0 kg
  • VS
Robin Larsson
Robin Larsson
Nova MMA Idrottsförening
Vinnare: Blue
Vinstsätt: Domslut (3-0)
Tid: 3:00
Rond: 3

Tävlande


  •  
  • Namn
  • Viktklass
  • Klubb
  • Delta i
  • o
  • Adel Masry
  • -70,3 kg
  • Föreningen Swedish Athletics
  • N/A
  • o
  • Anja Saxmark
  • -61,2 kg
  • Gladius MMA Idrottsförening
  • MMA Klass-A
  • o
  • Amir Malekpour
  • -65,8 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-A
  • o
  • Basir Safdari
  • -65,8 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-A
  • Ali Taleb
  • Ali Taleb
  • -61,2 kg
  • Föreningen Swedish Athletics
  • o
  • -61,2 kg
  • Gladius MMA Idrottsförening
  • Navid Badi
  • Navid Badi
  • -70,3 kg
  • Gladius MMA Idrottsförening
  • Moraad Moreno
  • Moraad Moreno
  • -83,9 kg
  • Pancrase Shootfighting Sällskap
  • MMA Klass-A, MMA Klass-B
  • Bilel Farhat
  • Bilel Farhat
  • -77,1 kg
  • Gladius MMA Idrottsförening
  • MMA Klass-B, MMA Klass-A
  • Mustafa Atrakchi
  • Mustafa Atrakchi
  • -93,0 kg
  • Renyi Umeå Idrottsförening
  • MMA Klass-B, MMA Klass-A

Domare


Inga domare anmälda