Okategoriserade

Sista rankingen innan VM

Publicerad

Okategoriserade

Sista tävlingen är över och nu börjar rankingen är nu till stor del klar. B och C klass är nu avgjorda, men A klass väntar på att VM ska avgöras innan den rankingen är klart. Landslaget tävlar sista veckan i januari och deras resultat kommer också vägas in. Så rankingen stängs inte först än sista januari och då öppnar möjligheten för att anmäla sig till SM. Rödmarkerade är färdiga för SM.

MMA Klass-A

-120.2 kg
Jonnie Andersson, Kampsportscentret LSS 1210
Niclas Randquist, Pancrase Shootfighting Sällskap 1001
Martin Eriksson, Förening Söders Fight Gym 1001

-56.7 kg

Sebastian Gonzales, Redline
Arsen Tuganov, Förening Söders Fight Gym 1136
Markus Adolfssson, GBG MMA & BJJ 1133
Rickard Wickelgren, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1133

-61.2 kg
Oskar Jaskari, Redline
Hamed Tawana, Öresund MMA Camp IF 1419
Henric Pedersen, Nova MMA Idrottsförening 1200
Linus Csermak, KRAFT Kampsportsförening 1133
Hasan Atayi, Halmstad Kampsportsförening 1133
Amed Lorindin, Fit4Fight Gym IF 1001

-65.8 kg

Daniyal Shamkhalov, Västerås Fight Club
Tobias Bohlin, Sandviken Budo- & Kampsportsklubb 1345
benjamin hajijan, Föreningen Redline 1269
Awat Kohzadi, Västerås Fight Club 1261
Sebastian Vocanac, Fighter Centre IF 1261
Ali Al-Jasim, Föreningen Redline 1235
Fabian Long, Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale 1001

-70.3 kg

Eladio Kollgård Bravo, Örebro Fight Gym
Alireza Mohammady, Östersunds Jeet Kune Do Klubb 1455
Aria Afrasiabi, Fighter Centre IF 1440
Diyar Kizilkaya, MACC ? Martial Arts Combat Club 1348
Martin Corney, Pancrase Shootfighting Sällskap 1346
Tobias Söderberg, Kampsportscentret LSS 1345
Ismail Farah, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1261
Sakhi Qambari, Föreningen Redline 1233
Gabriel Laserna, Forca Fighting MMA Klubb 1210
Ruslan Babaev, Nacka Dojo IF 1133
Dimitris Dimitriadis, Stockholms Kickboxningsklubb 1133
Reza Mohammedian, Fighter Centre IF 1001
Jafar Yousifi, Kampsportscentret LSS 1001

-77.1 kg
Ratko Tomic, Fighter Centre IF 1652
Robert Nilsson, Fighter Centre IF 1579
Linus Lindeberg, Combat Academy IF Täby 1575
John Oldenqvist, GBG MMA & BJJ 1549
Ibrahim-halil Milli, Supreme IF 1519
Pasha Tarzi, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1501
Simon Adjei, Föreningen Redline 1441
Mattias Engström, MACC ? Martial Arts Combat Club 1440
Mamadaliyev Mashrab, Nacka Dojo IF 1345
Firass Kaaki, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1261
Sevan Madenjian, 1233
Fredrik Ljunglund, Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale 1133
Ludwig Lindefors, East Idrottsförening Norrköping 1133
Kevin Mickelsson, Pancrase Shootfighting Sällskap 1133

-83.9 kg
Marco Sangüesa, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1440
Tobias Seger, Nova MMA Idrottsförening 1345
Milos Tesic, KRAFT Kampsportsförening 1133
Herolind Xhafolli, Föreningen Redline 1001

-93.0 kg

Daniel Karlsson, East Idrottsförening Norrköping
Robin Enontekiö, Fighter Centre 1438
Ahmed Aljarkas, Halmstad Kampsportsförening 1233

Dam -52.2 kg
Josefin Modig, Apex Kalmar Idrottsförening 1626
Nina Back, Söders fight Gym 1345
Clara Leivas, 1001

Dam -56.7 kg
Millie Eriksson, Västerås Fight Club 1416

Dam -61.2 kg
Jessica Andersson, Söders Fight Gym
Hanna Palmqvist, Gbg MMA & BJJ IF 1002

Dam -65.8 kg

Sofia Hedqvist, Sandviken Budo & Kampsportsklubb
Nikolija Milosevic, Gbg MMA & BJJ IF 1003

Dam -70.3 kg
Yrsa Sandin, Allstars 1210

MMA Klass-B

-56.7 kg
Haytham Alkhushali, Föreningen Frontier MMA Akademi 1345
Eric Bohlin, Fighter Centre IF 1331
Ahmed Hassan Mohamed, Gbg MMA & BJJ IF 1263
René Emanuelson, Fighter Centre IF 1001

-61.2 kg
Sahand Shokohi, Fighter Centre IF 1651
Ziaullah Sarwary, Kaisho Kampsportklubb 1549
Siyar Ahmadi, Gbg MMA & BJJ IF 1499
Leonardo Vidovic, Fighter Centre IF 1466
Steven Ljungquist, Västerås Fight Club 1331
Bamdad Behzadi, Combat Academy IF Täby 1309
Poja Nosrati, Pancrase Shootfighting Sällskap 1232
Farid Ahmad, Allstars Kampsportsförening 1210
Fadi Farag, MACC ? Martial Arts Combat Club 1210
Sajad Amini, Poseidon Jiu Jitsu Academy 1133
Thomas Brian De La Cruz, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1133
Frej Nixon, East Idrottsförening Norrköping 1133
Bobby Bhuiyan, Förening Söders Fight Gym 1133
Andreas Sundman, Flow Kampsportsförening 1133
Connor Whitelock, Kingpin Grappling Academy IF 1133
Johan Gäddman, Nova MMA Idrottsförening 1001

-65.8 kg
Johan Ahlgren, Kampsportsföreningen Växjö Titans 1720
Osman Vacoev, Kaisho Kampsportklubb 1575
Raham Kafaei, Förening Söders Fight Gym 1461
Stefan Thorarinsson, Föreningen Redline 1440
Hamid Hosseini, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1416
Ejnar Kindbom, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1408
Patrik Gustavsson, Allstars Kampsportsförening 1355
Ludwig Karlsson, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1263
Nicholai von Benzon Hollesen, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1261
Qossai Douba, Hammarö Fight Club 1261
Kevin Bohlin, Örebro Fightgym IF 1232
Jack Elmer Thunqvist, Allstars Kampsportsförening 1232
Ali Al-Jasim, Föreningen Redline 1232
Norulah Eliazi, Apex Kalmar Idrottsförening 1232
benjamin hajijan, Föreningen Redline 1210
Mohammad Rahmani, Apex Kalmar Idrottsförening 1210
Kumel Al Musawy, Öresund MMA Camp IF 1133
Robin Boner2, Team East Taekwondo Klubb Kalmar 1133
William Hagberg, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Sheriff Rahimi, Kaisho Kampsportklubb 1133
Gustav Holmqvist, Nova MMA Idrottsförening 1001

-70.3 kg
Anton Ringvall, Hammarö Fight Club 1842
Marcus Backman, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1791
Viktor Mangs, Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådalen 1576
Jaafer Mohammed, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1537
Elliot Landin Brundin, Fit4Fight Gym IF 1481
Abbe Husein, KRAFT Kampsportsförening 1416
Magomed Didiev, Kaisho Kampsportklubb 1416
Adam Fakhouri, KRAFT Kampsportsförening 1261
Payman Bahra, Fighter Centre IF 1261
Marven Shmsohn, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1261
Fredrik Bohman, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1261
Yazan Kamil, Västerås Fight Club 1261
Noah Hedenberg, Halmstad Kampsportsförening 1246
Hampus Westanau, Nova MMA Idrottsförening 1246
Rasmus Töyrä, Allmänna Grapplingsällskapet 1233
martin karlsson, KRAFT Kampsportsförening 1232
Daniel Alkhoury, Fighter Centre IF 1232
David Patti, Forca Fighting MMA Klubb 1232
Elias Flygare, Allmänna Grapplingsällskapet 1211
Fouzi Kebrit, KRAFT Kampsportsförening 1210
Sebastian Ström, Dala BJJ klubb 1210
andreas szlavik, Föreningen Redline 1210
Kevin Törnström, Västerås Fight Club 1210
Ilyas Bakir, Västerås Fight Club 1134
Jafar Yousifi, Kampsportscentret LSS 1134
Axel Halil, Allstars Kampsportsförening 1133
Daiki Moriwaki, Dala BJJ klubb 1133
Sebastian Vocanac, Fighter Centre IF 1133
Ossian Arvor, Allstars Kampsportsförening 1133
Philip Lindgren, Team East Taekwondo Klubb Kalmar 1133
Mohsen Hosseini, Fighter Centre IF 1133
Liam Olaisson, Fighter Centre IF 1133
Storm Donovan, Renegade MMA 1133
Santos Sofi, Örebro Fightgym IF 1133
Saikhan Sulimanov, Allstars Kampsportsförening 1133
Edwar Aicouh, Örebro Fightgym IF 1133
Elias Björheden, East Idrottsförening Norrköping 1133
Mend Soltani, Fighter Centre IF 1133
Lucas Padovan, Västerås Fight Club 1133

-77.1 kg
Alexander Håkansson, Gbg MMA & BJJ IF 1863
Kevin Engstrand, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1690
Daniel Olsson, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1636
Rabouni Mbuta, MACC ? Martial Arts Combat Club 1626
Nicklas Gerhald Carreré Källman, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1581
Carl Nyqvist, Fit4Fight Gym Idrottsförening 1575
Oscar Lövgren, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1549
Nedim Slatina, Landskrona Shotokan Academy 1508
Stavros Salas Kyriakidis, Allstars Kampsportsförening 1416
Borhan Mohammadi, Kampsportscentret LSS 1384
Eugenio Di Sabatino, Allstars Kampsportsförening 1333
Rezart Vitija, Dala BJJ klubb 1269
Dayvid Sawa, Fighter Centre IF 1261
Simon Junkergård, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1261
Ludwig Lindefors, East Idrottsförening Norrköping 1232
Niklas Borgström, Nyköpings Kampsportsklubb 1232
Philip Hellström, Kingpin Grappling Academy IF 1232
Sebastien Keti, Tyresö Fightcenter IF 1232
Fredrick Straube, Allstars Kampsportsförening 1210
Deldar Qaso, Apex Kalmar Idrottsförening 1210
Mahdi Hosseini, Nacka Dojo IF 1210
Aboud Mourad, Fighter Centre IF 1134
Turan Topal, KRAFT Kampsportsförening 1133
gustaf savonius, Budoföreningen Kristianstad Kampsportcenter 1133
Daniel Ström, Budoföreningen Kristianstad Kampsportcenter 1133
Ali Al-Mashhadi, Allstars Kampsportsförening 1133
Sebastian Fränberg, Nissafors Fight & Fitness Club 1133
Kim Söderström, East Idrottsförening Norrköping 1133
Serok Ghadri, Fighter Centre IF 1133
Albin Gustafsson, Kampsportsföreningen Växjö Titans 1133
Carl Lind, Pancrase Shootfighting Sällskap 1133
Max Johansson, Nissafors Fight & Fitness Club 1133
Simon Sandelin Nordeman, East Idrottsförening Norrköping 1133
Kevin Gjelseth, Ultimate Gym Idrottsförening 1001
Albert Persson Åhsman, Fit4Fight Gym IF 1001

-83.9 kg
Sebastian Palacio Gomez, Örebro Fightgym IF 2198
Mohammed Alumari, Kampsportsföreningen Växjö Titans 1565
Mousa Conteh, Västerås Fight Club 1549
Alexander Skoglund, Hammarö Fight Club 1455
Mohammed Salameh, Gbg MMA & BJJ IF 1455
Linus Jönsson, Fit4Fight Gym IF 1384
Alireza Alizade, Gbg MMA & BJJ IF 1384
Leonard Jonsson, Gbg MMA & BJJ IF 1369
Bajad Damarkani Mohammad, GBG MMA & BJJ IF 1345
Antonio Vazgec, Kingpin Grappling Academy IF 1261
Vedad Mujkanovic, Fit4Fight Gym IF 1261
Khalil Karruri, Allmänna Grapplingsällskapet 1246
Isak Nilsson, Boxningsklubben Fox 1232
Kefi Keti, Tyresö Fightcenter IF 1232
Boris Honc, Föreningen Frontier MMA Akademi 1210
Dennis Mrak, Kingpin Grappling Academy IF 1210
Lamin Sonko, MACC ? Martial Arts Combat Club 1210
Christian Hansen, KRAFT Kampsportsförening 1135
Shuayb Azim, Fighter Centre IF 1133
Emanuel Forsell, Förening Söders Fight Gym 1133
Marcus Björk, Hammarö Fight Club 1133
Mohsen Akbari, Jönköping Grappling Academy Idrottsförening 1133
David Lundgren, Kampsportscentret LSS 1133

-93.0 kg
Jesper Zejlon, Kampsportscentret LSS 1484
Aldin Reiz, Örebro Fightgym IF 1385
Calle Andersson, Dala BJJ klubb 1261
Rafael Kveldstad, Allstars Kampsportsförening 1232
Mikael Mansour, Kingpin Grappling Academy IF 1232
Tobiaz Rosengren scapiro, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1134
Peter Napiorkowski, Frontier MMA Malmö 1133
Rasmus Eklund, East Idrottsförening Norrköping 1001

Dam -56.7 kg
Astrid Vikgren, Fighter Centre IF 1001

Dam -61.2 kg
Hanna Palmqvist, Gbg MMA & BJJ IF 1200
Moa Hagström, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133

Dam -65.8 kg
Ida Rääf, Förening Söders Fight Gym 1004

MMA Klass-C

-61.2 kg
Emil Gottfried Gervide, Icon MMA Idrottsförening 1210
Anton Doroci, Kingpin Grappling Academy IF 1133

-65.8 kg
Leo Hellgren, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Mahdi Hosseini, Nacka Dojo IF 1001

-70.3 kg
Mahdi Husseini, Kingpin Grappling Academy IF 1651
ajup Saduev, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1384
William Hovde, Fit4Fight Gym IF 1261
Behnam Razaki, Conde IF 1232
Mohamed Beyatli, Gbg MMA & BJJ IF 1210
Ara Latif, Fighter Centre IF 1133
Maximilian SAVLOHTI, Örebro Fightgym IF 1133

-77.1 kg
Noah Pettersson, Icon MMA Idrottsförening 1092
Roubi Kohzadi, Västerås Fight Club 1090

Dam -65.8 kg
Johanna Thorsell, Förening Söders Fight Gym 1001

Facebooktwittermail

Icon Challenge 6

Publicerad

Okategoriserade

MMALIGANS sista tävling före MMA-SM!
Den 11 december är det dags för “Icon Challenge 6”.
Många spännade fighter väntar!
 
Du ser hela tävlingen på Fightertv.se.
När: 11 december
Tid: 12:45
Länk till sändningen: https://bit.ly/MMALIGAN_ICON6
 
Tänk på att det krävs vaccinationspass för att besöka tävlingen som publik. Läs mer på:
Facebooktwittermail

Slutgiltigt matchkort klart för Icon Challenge 6

Publicerad

Okategoriserade

Matchkortet är färdigställt inför lördag. Nedan återfinns information om tävlingen mm

OBS OBS OBS!
Alla svenska tävlande måste ha skaffat sig SB&K’s tävlingskort, det skall visas på invägningen

Att Tävlande
Kontrollera din vikt regelbundet, invägningstiden är ganska kort. Behöver du banta så gör det i god tid. Notera även att fräscha tävlingshandskar och benskydd skall användas på tävlingen. Du ansvarar själv för dessa skydd.

Anmälda som inte fick match

MMA Klass-A Dam

Hanna Palmqvist Dam -61,2 kg Gbg MMA & BJJ IF Inget morståndare i klassen

 

MMA Klass-A Herr

Amed Lorindin -61,2 kg Fit4Fight Gym IF Inget motståndare i klassen
Ali Al-Jasim -65,8 kg Föreningen Redline Inget motståndare i klassen
Reza Mohammedian -70,3 kg Fighter Centre IF Inget motståndare i klassen
Herolind Xhafolli -83,9 kg Föreningen Redline Inget motståndare i klassen
Niclas Randquist -120,2 kg Pancrase Shootfighting Sällskap Inget motståndare i klassen

 

MMA Klass-B Dam

Astrid Vikgren Dam -56.7 kg Fighter Centre IF Inget motståndare i klassen

 

MMA Klass-B Herr

Ahmed Hassan Mohamed -56,7 kg Gbg MMA & BJJ IF Inget motståndare i klassen
Johan Ahlgren -65,8 kg Kampsportsföreningen Växjö Titans Inget motståndare i klassen
Edwar Aicouh -70,3 kg Örebro Fightgym IF Inget motståndare i klassen
Kevin Gjelseth -77,1 kg Ultimate Gym Idrottsförening Inget motståndare i klassen

 

MMA Klass-C Herr

Noah Pettersson -77,1 kg Icon MMA Inget motståndare i klassen

 

 

Tävlande ombeds på flera sätt och kanaler att se till att anmälan är korrekt, detta till trots finns kvalitetsbrister i en hel del anmälningar. Bakom varje namn står anledning till varför personen inte är matchad.För de som inte fått match i nuläget beror det i huvudsak på att det inte finns någon att matcha emot i viktklassen men det kan även bero på kvalitetsbrister i anmälan.

Om möjligt kommer de som inte fick match vid denna tävling prioriteras till match nästkommande tävlingar (under förutsättning att anmälan är korrekt).

AVBOKNINGSREGLER
Avbokning efter anmälningstidens slut:
Avbokningar efter anmälningstiden slut accepteras enbart mot uppvisade av läkarintyg på skada eller sjukdom. Ett sådant intyg skall skickas till mmaligan@smmaf.se (Avbokningen är giltig först då avbokningen är bekräftad.

Om avbokningen efter anmälningstidens slut innebär att den lagda matchen inte kan matchas om så förlorar den tävlande på walk over. För MMA Klass-A matcherna som läggs på det preliminära matchkortet så gäller att avbokning måste ske mot uppvisande av läkarintyg så snart de matcherna är lagda.

Inkommer det ingen giltig avbokning och den tävlande uteblir kommer SMMAF inte matcha den tävlande på kommande tävlingar. Hur många tävlingar avgör styrelsen för SMMAF.

Info om Tid, Plats, Coacher och Domare på Tävlingssidan
Icon Challenge 6

 

Facebooktwittermail

Oliver Enkamp i Bellator 272

Publicerad

Okategoriserade

Nu i helgen går svenska Oliver Enkamp match mot Kyle Crutchmer i Bellator 272. Matchen streamas på Bellators YouTubekanal med start 01.00 svensk tid, länk till sändningen hittar du på Oliver Enkamps Facebooksida.
 
Foto: oliverenkamp.com
Facebooktwittermail

Stockholm Shoot Challenge 39

Publicerad

Okategoriserade

Snar närmar sig den Svenska MMA-ligan slutet för i år. Men än finns det tävlingar att se!
Lördagen den 27 November är det dags för “Stockholm Shoot Challenge 39”, där du kommer att få se många spännande matcher i A, B och C-Klass med taggade fighters från hela Sverige. Kommentatorerna Calle Andersson och Johan Halldin leder dig genom tävlingen, som du kan se på Fightertv.se.
När: 27 november
Tid: 12:45
Länk till sändningen: https://bit.ly/MMALIGAN_SSC39
Här hittar du mer info om tävlingen.
Facebooktwittermail

Nya regler för vaccinationsbevis

Publicerad

Okategoriserade

Idag meddelade den svenska regeringen att det kommer nya regler om användning av vaccinationsbevis vid sammankomster och tillställningar med över 100 personer. Det innebär att arrangörer som kräver vaccinationsbevis inte behöver beakta de deltagarbegränsningar som annars kommer att gälla från den 1 december.

Kort sammanfattat:
Arrangemang inomhus med fler än 100 deltagare där arrangörerna inte kräver vaccinationsbevis måste vidta särskilda smittskyddsåtgärder.

Arrangörer som kräver vaccinationsbevis behöver inte vidta ovanstående deltagarbegränsningar. Men istället måste vaccinationsbevisen kontrolleras.

De nya reglerna börjar gälla 1:e december. I den här artikeln på budokampsport.se kan du läsa mer detaljerat om de nya direktiven!
Foto: Mathias Bergeld/Bildbyrån
Facebooktwittermail

Ranking efter Icon Challenge 5

Publicerad

Okategoriserade

Rankingen efter Icon Challenge 5

MMA Klass-A
-120.2 kg
Jonnie Andersson, Kampsportscentret LSS 1210
Martin Eriksson, Förening Söders Fight Gym 1001
-56.7 kg
Markus Adolfssson, GBG MMA & BJJ 1133
Rickard Wickelgren, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1133
-61.2 kg
Hamed Tawana, Öresund MMA Camp IF 1419
Oskar Jaskari, Redline 1345
Henric Pedersen, Nova MMA Idrottsförening 1200
Arsen Tuganov, Förening Söders Fight Gym 1135
Linus Csermak, KRAFT Kampsportsförening 1133
Hasan Atayi, Halmstad Kampsportsförening 1133
-65.8 kg
Tobias Bohlin, Sandviken Budo- & Kampsportsklubb 1345
benjamin hajijan, Föreningen Redline 1269
Grégoire Seban, Igor Araujo 1269
Awat Kohzadi, Västerås Fight Club 1261
Sebastian Vocanac, Fighter Centre IF 1261
Ali Al-Jasim, Föreningen Redline 1233
Daniyal Shamkhalov, Västerås Fight Club 1210
Fabian Long, Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale 1001
-70.3 kg
Alireza Mohammady, Östersunds Jeet Kune Do Klubb 1356
Martin Corney, Pancrase Shootfighting Sällskap 1346
Tobias Söderberg, Kampsportscentret LSS 1345
Sakhi Qambari, Föreningen Redline 1233
Gabriel Laserna, Forca Fighting MMA Klubb 1210
Robert Nilsson, Fighter Centre IF 1133
Ismail Farah, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1133
Ruslan Babaev, Nacka Dojo IF 1133
Aria Afrasiabi, Fighter Centre IF 1133
-77.1 kg
Linus Lindeberg, Combat Academy IF Täby 1575
John Oldenqvist, GBG MMA & BJJ 1549
Robert Nilsson, Fighter Centre IF 1269
Pasha Tarzi, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1261
Ratko Tomic, Fighter Centre IF 1233
Simon Adjei, Föreningen Redline 1233
Sevan Madenjian, 1233
Mattias Engström, MACC ? Martial Arts Combat Club 1232
Mamadaliyev Mashrab, Nacka Dojo IF 1210
Ibrahim-halil Milli, Supreme IF 1134
Fredrik Ljunglund, Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale 1133
Firass Kaaki, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1133
Diyar Kizilkaya, MACC ? Martial Arts Combat Club 1133
Kevin Mickelsson, Pancrase Shootfighting Sällskap 1133
-83.9 kg
Marco Sangüesa, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1440
Tobias Seger, Nova MMA Idrottsförening 1345
Milos Tesic, KRAFT Kampsportsförening 1133
-93.0 kg
Robin Enontekiö, Fighter Centre IF 1133
Ahmed Aljarkas, Halmstad Kampsportsförening 1001
Dam -52.2 kg
Josefin Modig, Apex Kalmar Idrottsförening 1626
Nina Back, Söders fight Gym 1345
Clara Leivas, 1001
Dam -56.7 kg
Millie  Eriksson, Västerås Fight Club 1416
Dam -61.2 kg
Jessica Andersson, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Dam -61.2kg
Hanna Palmqvist, Gbg MMA & BJJ IF 1001
Dam -65.8kg
Nikolija Milosevic, Gbg MMA & BJJ IF 1002
Dam -70.3 kg
Yrsa Sandin, Allstars 1210

 

 

MMA Klass-B
-56.7 kg
Haytham Alkhushali, Föreningen Frontier MMA Akademi 1345
Eric Bohlin, Fighter Centre IF 1331
René Emanuelson, Fighter Centre IF 1001
-61.2 kg
Ziaullah Sarwary, Kaisho Kampsportklubb 1549
Leonardo Vidovic, Fighter Centre IF 1466
sahand shokohi, Fighter Centre IF 1440
Siyar Ahmadi, Gbg MMA & BJJ IF 1369
Steven Ljungquist, Västerås Fight Club 1331
Ahmed Hassan Mohamed, Gbg MMA & BJJ IF 1261
Fadi Farag, MACC ? Martial Arts Combat Club 1210
Bamdad Behzadi, Combat Academy IF Täby 1210
Sajad Amini, Poseidon Jiu Jitsu Academy 1133
Thomas Brian De La Cruz, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1133
Bobby Bhuiyan, Förening Söders Fight Gym 1133
Andreas Sundman, Flow Kampsportsförening 1133
Johan Gäddman, Nova MMA Idrottsförening 1001
-65.8 kg
Osman Vacoev, Kaisho Kampsportklubb 1575
Johan Ahlgren, Kampsportsföreningen Växjö Titans 1491
Stefan Thorarinsson, Föreningen Redline 1440
Hamid Hosseini, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1416
Raham Kafaei, Förening Söders Fight Gym 1333
Ejnar Kindbom, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1269
Ludwig Karlsson, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1263
Nicholai von Benzon Hollesen, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1261
Qossai Douba, Hammarö Fight Club 1261
Ali Al-Jasim, Föreningen Redline 1232
Norulah Eliazi, Apex Kalmar Idrottsförening 1232
benjamin hajijan, Föreningen Redline 1210
Mohammad Rahmani, Apex Kalmar Idrottsförening 1210
Kevin Bohlin, Örebro Fightgym IF 1199
Jack Elmer Thunqvist, Allstars Kampsportsförening 1133
Kumel Al Musawy, Öresund MMA Camp IF 1133
Robin Boner2, Team East Taekwondo Klubb Kalmar 1133
William Hagberg, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Sheriff Rahimi, Kaisho Kampsportklubb 1133
-70.3 kg
Anton Ringvall, Hammarö Fight Club 1842
Marcus Backman, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1791
Magomed Didiev, Kaisho Kampsportklubb 1416
Viktor Mangs, Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådalen 1369
Jaafer Mohammed, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1333
Elliot Landin Brundin, Fit4Fight Gym IF 1269
Adam Fakhouri, KRAFT Kampsportsförening 1261
Marven Shmsohn, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1261
Yazan Kamil, Västerås Fight Club 1261
Noah Hedenberg, Halmstad Kampsportsförening 1246
martin karlsson, KRAFT Kampsportsförening 1232
Daniel Alkhoury, Fighter Centre IF 1232
David Patti, Forca Fighting MMA Klubb 1232
Fouzi Kebrit, KRAFT Kampsportsförening 1210
Sebastian Ström, Dala BJJ klubb 1210
Abbe Husein, KRAFT Kampsportsförening 1210
andreas szlavik, Föreningen Redline 1210
Kevin Törnström, Västerås Fight Club 1210
Axel Halil, Allstars Kampsportsförening 1133
Daiki Moriwaki, Dala BJJ klubb 1133
Sebastian Vocanac, Fighter Centre IF 1133
Philip Lindgren, Team East Taekwondo Klubb Kalmar 1133
Fredrik Bohman, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1133
Mohsen Hosseini, Fighter Centre IF 1133
Liam Olaisson, Fighter Centre IF 1133
Storm Donovan, Renegade MMA 1133
Santos Sofi, Örebro Fightgym IF 1133
Saikhan Sulimanov, Allstars Kampsportsförening 1133
Elias Björheden, East Idrottsförening Norrköping 1133
Mend Soltani, Fighter Centre IF 1133
Ilyas Bakir, Västerås Fight Club 1001
Jafar Yousifi, Kampsportscentret LSS 1001
-77.1 kg
Carl Nyqvist, Fit4Fight Gym Idrottsförening 1440
Alexander Håkansson, Gbg MMA & BJJ IF 1440
Oscar Lövgren, Nissafors Fight & Fitness Club 1416
Rezart Vitija, Dala BJJ klubb 1269
Nicklas Gerhald Carreré Källman, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1261
Ludwig Lindefors, East Idrottsförening Norrköping 1232
Kevin Engstrand, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1232
Niklas Borgström, Nyköpings Kampsportsklubb 1232
Philip Hellström, Kingpin Grappling Academy IF 1232
Fredrick Straube, Allstars Kampsportsförening 1210
Rabouni Mbuta, MACC ? Martial Arts Combat Club 1210
Stavros Salas Kyriakidis, Allstars Kampsportsförening 1210
Deldar Qaso, Apex Kalmar Idrottsförening 1210
Mahdi Hosseini, Nacka Dojo IF 1210
Aboud Mourad, Fighter Centre IF 1134
Turan Topal, KRAFT Kampsportsförening 1133
gustaf savonius, Budoföreningen Kristianstad Kampsportcenter 1133
Daniel Ström, Budoföreningen Kristianstad Kampsportcenter 1133
Borhan Mohammadi, Kampsportscentret LSS 1133
Sebastian Fränberg, Nissafors Fight & Fitness Club 1133
Kim Söderström, East Idrottsförening Norrköping 1133
Payman Bahra, Fighter Centre IF 1133
Eugenio Di Sabatino, Allstars Kampsportsförening 1133
Dayvid Sawa, Fighter Centre IF 1133
Serok Ghadri, Fighter Centre IF 1133
Albin Gustafsson, Kampsportsföreningen Växjö Titans 1133
Albert Persson Åhsman, Fit4Fight Gym IF 1001
-83.9 kg
Sebastian Palacio Gomez, Örebro Fightgym IF 1765
Mousa Conteh, Västerås Fight Club 1549
Daniel Olsson, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1346
Nedim Slatina, Landskrona Shotokan Academy 1261
Mohammed Alumari, Kampsportsföreningen Växjö Titans 1261
Vedad Mujkanovic, Fit4Fight Gym IF 1261
Linus Jönsson, Fit4Fight Gym IF 1261
Alireza Alizade, Gbg MMA & BJJ IF 1246
Alexander Skoglund, Hammarö Fight Club 1246
Mohammed Salameh, Gbg MMA & BJJ IF 1246
Leonard Jonsson, Gbg MMA & BJJ IF 1232
Isak Nilsson, Boxningsklubben Fox 1232
Bajad Damarkani Mohammad, Gbg MMA & BJJ IF 1210
Boris Honc, Föreningen Frontier MMA Akademi 1210
Dennis Mrak, Kingpin Grappling Academy IF 1210
Shuayb Azim, Fighter Centre IF 1133
Antonio Vazgec, Kingpin Grappling Academy IF 1133
Marcus Björk, Hammarö Fight Club 1133
Mohsen Akbari, Jönköping Grappling Academy Idrottsförening 1133
Christian Hansen, KRAFT Kampsportsförening 1002
-93.0 kg
Calle Andersson, Dala BJJ klubb 1261
Aldin Reiz, Örebro Fightgym IF 1247
Rafael Kveldstad, Allstars Kampsportsförening 1232
Mikael Mansour, Kingpin Grappling Academy IF 1232
Jesper Zejlon, Kampsportscentret LSS 1211
Tobiaz Rosengren scapiro, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1134
Peter Napiorkowski, Frontier MMA Malmö 1133
Dam -61.2 kg
Hanna Palmqvist, Gbg MMA & BJJ IF 1001
Dam -65.8kg
Ida Rääf, Förening Söders Fight Gym 1003

 

MMA Klass-C
-61.2 kg
Emil Gottfried Gervide, Icon MMA Idrottsförening 1210
Anton Doroci, Kingpin Grappling Academy IF 1133
-65.8 kg
Mahdi Hosseini, Nacka Dojo IF 1001
ajup Saduev, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1001
-70.3 kg
Mahdi Husseini, Kingpin Grappling Academy IF 1232
Mohamed Beyatli, Gbg MMA & BJJ IF 1210
William Hovde, Fit4Fight Gym IF 1133
Ara Latif, Fighter Centre IF 1133
-77.1 kg
Roubi Kohzadi, Västerås Fight Club 1060
Noah Pettersson, Icon MMA Idrottsförening 1002
Dam -65.8kg
Johanna Thorsell, Förening Söders Fight Gym 1001
Facebooktwittermail

FCR 10

Publicerad

Okategoriserade

Missa inte Fight Club Rush (FCR) 10 lördagen den 20:e november!  🥊🥊🥊
 
FCR 10 kan ses live på Västerås Arena, men kan också streamas via UFC Fight Pass. För mer info kontakta FCR MMA
Foto: FCR MMA
 
#smmaf #svenskmma #fcr10
Facebooktwittermail

Icon Challenge 5

Publicerad

Okategoriserade

Den Svenska MMA-ligan kör vidare!
Den 13 November är det dags för “Icon Challenge 5”.
Du kommer att få många spännande matcher med taggade fighters från hela Sverige.

Du ser hela tävlingen på Fightertv.se.

När: 13 november
Tid: 12:45
Länk till sändningen: https://bit.ly/MMALIGAN_ICON5

 

#stödsvenskmma

Facebooktwittermail