Ranking efter Icon Challenge 9

En tävling kvar i ligan och VM innan rankingen är klar. En fetmarkerad är direktkvalificerad till SM

MMA Klass-A

-120.2 kg

Robin Larsson Nova MMA Idrottsförening 1133

-56.7 kg

Arsen Tuganov Söders Fight Gym
René Emanuelson Gbg MMA & BJJ IF 1001

-61.2 kg

Johan Gäddman Nova MMA Idrottsförening 1263
Bamdad Behzadi Combat Academy IF Täby 1248
Fabian Long Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale 1211
Amed Lorindin Fit4Fight Gym IF 1003
Sahand Shokohi Fighter Centre IF 1001
Sheriff Rahimi Allstars Kampsportsförening 1001

-65.8 kg

Daniyal Shamkhalov Västerås Fight Club 1626
benjamin hajijan Föreningen Redline 1626
Ali Al-Jasim Föreningen Redline 1602
Raham Kafaei Förening Söders Fight Gym 1461
Ramin Akhmedov STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1345
Daiki Moriwaki Dala BJJ klubb 1134
Gustav Holmqvist Nova MMA Idrottsförening 1133

-70.3 kg

Aria Afrasiabi Fighter Centre IF
Anton Ringvall Hammarö Fight Club 1862
Jaafer Mohammed Djurgårdens IF Kampsportsförening 1675
Randy Fungula Tyresö Fightcenter IF 1651
Viktor Mangs Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådalen 1597
Aleksander Potehhin CSA.dk 1355
Roubi Kohzadi Västerås Fight Club 1345
Ali Yazbeck Föreningen Redline 1270
Jonathan Lexén Gbg MMA & BJJ IF 1263
Reza Mohammedian Fighter Centre IF 1261
Alireza Mohammady Östersunds Jeet Kune Do Klubb 1261
Wahid Jarah Föreningen Redline 1210
Delbej Al Youssef Örebro Fightgym IF 1133
Jafar Yousifi Kampsportscentret LSS 1133
saba gabitsinashvili Allstars Kampsportsförening 1133
Emil Sjölund Icon MMA Idrottsförening 1001

-77.1 kg

Ratko Tomic Fighter Centre IF
Sebastian Palacio Gomez Örebro Fightgym IF 1764
Alexander Håkansson Gbg MMA & BJJ IF 1674
Rabouni Mbuta MACC 1583
Khalil Karruri Allmänna Grapplingsällskapet 1521
Firass Kaaki Djurgårdens IF Kampsportsförening 1499
Christian Hansen MACC 1493
Ola Jacobsson Halmstad Kampsportsförening 1441
Simon Adjei Föreningen Redline 1416
Henric Lönnroth Stockholm Shoot 1373
Ibrahim-halil Milli Supreme IF 1261
Linus Roempke Fighter Centre IF 1233
Diyar Kizilkaya MACC 1200
Oliver Vorm Renegade MMA 1133
Mamadaliyev Mashrab MACC 1133
Daniel Olsson Gbg MMA & BJJ IF 1133
Kevin Engstrand Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Mikkel hennings CSA.dk 1133
Linus Jönsson Fit4Fight Gym IF 1133
Carl Martens Kampsportscentret LSS 1133
Shuayb Azim Fit4Fight Gym IF 1001

-83.9 kg

Pasha Tarzi STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1588
Linus Lindeberg Combat Academy IF Täby 1392
Mattias Engström MACC 1331
Rafael Kveldstad Allstars Kampsportsförening 1232
Sevan Madenjian allstars training center 1232
Lamin Sonko MACC 1232
sayed Rohullah Mosavi Renyi Umeå Idrottsförening 1133
Gustaf Sandelin Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Marco Sangüesa Stockholm Shoot 1133
Jesse Enkamp Combat Academy IF Täby 1133

-93.0 kg

Daniel Karlsson Team East Norrköping
Alfred Olsson Kingpin Grappling Academy IF 1233
Josef Al-Zubeidy Allstars Kampsportsförening 1134
Mikael Mansour Kingpin Grappling Academy IF 1001
Aldin Reiz Örebro Fightgym IF 1001

Dam -52.2 kg

Josefine Modig Apex Kalmar

Dam -56.7 kg

Astrid Vikgren Fighter Centre IF 1345

Dam -61.2 kg

Nikolija Milosevic Gbg MMA & BJJ IF
Hanna Palmqvist Gbg MMA & BJJ IF 1336
Isra Alshairawi Föreningen Redline 1001

Dam -65.8 kg

Janina Danes Berserk MMA förening 1334
Emma Schiöler Renyi Umeå Idrottsförening 1232
Ida Rääf Förening Söders Fight Gym 1134
Bianca Kristensson Föreningen Redline 1133

Dam -70.3 kg

Yrsa Sandin Pancrase Shootfighting Sällskap 1333
Jenny Ahlinder Örebro Fightgym IF 1002

-120.2 kg

Erik Olofsson East Idrottsförening Norrköping 1512
Sebastian Maghsoudi Kampsportscentret LSS 1133
Ruben Covaci Berserk MMA förening 1133
Anton Persson Team East Taekwondo Klubb Kalmar 1001
Kevin Abboud Dala BJJ klubb 1001

-56.7 kg

Haytham Alkhushali Föreningen Frontier MMA Akademi 1001

-61.2 kg

Linus Lagelius Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö 1805
Sina Qurbani KRAFT Kampsportsförening 1782
Enes Ahmemulic Fighter Centre IF 1614
Asadollah Amiri Allmänna Grapplingsällskapet 1523
Mojtaba Haidary Gbg MMA & BJJ IF 1461
Juned Anvari Allstars Kampsportsförening 1440
Morad Muhyaddin Pancrase Shootfighting Sällskap 1345
Jonny Delgado Fighter Centre IF 1269
David Wennberg Dynamix Köping Idrottsförening 1263
Andreas Sundman Flow Kampsportsförening 1261
Nasrullah Anwari Icon MMA Idrottsförening 1261
William Bautista Pablo Dynamix Köping Idrottsförening 1261
Linus Hammarlund KRAFT Kampsportsförening 1246
Robin kamran Pancrase Shootfighting Sällskap 1232
Fadi Farag MACC 1232
Bamdad Behzadi Combat Academy IF Täby 1210
René Emanuelson Gbg MMA & BJJ IF 1133
Deniz Semovski Föreningen Redline 1133

-65.8 kg

Nicholai von Benzon Hollesen Adrenaline Fighters Idrottsförening 1743
Mohammad Rahmani Apex Kalmar Idrottsförening 1440
Davide Salis Gbg MMA & BJJ IF 1384
Jarl Heger Krogh-Lund Renegade MMA 1373
David Southwells Kampsportsföreningen Växjö Titans 1269
Ziaullah Sarwary Helsingborg Combat Club 1261
Fiescher Amankona Föreningen Frontier MMA Akademi 1261
Axel Halil Allstars Kampsportsförening 1232
Hamid Hosseini Adrenaline Fighters Idrottsförening 1232
Israel Kobanghe Västerås Fight Club 1232
Omar Latifi Föreningen Redline 1232
Jack Elmer Thunqvist Allstars Kampsportsförening 1210
Osman Vacoev Helsingborg Combat Club 1210
Emmanuel Hermez Kingpin Grappling Academy IF 1210
Theo Rubinstein Stockholms Kickboxningsklubb 1133
Ludwig Karlsson Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Norulah Eliazi Apex Kalmar Idrottsförening 1133
Poja Nosrati Pancrase Shootfighting Sällskap 1133
Soa Naylin Allmänna Grapplingsällskapet 1133
Wael Abd Ali Allmänna Grapplingsällskapet 1133
Robin Kamran Pancrase Shootfighting Sällskap 1090
Farid Ahmad Allstars Kampsportsförening 1001
Linus Andersen Nova MMA Idrottsförening 1001
Patrik Gustavsson Allstars Kampsportsförening 1001
ajup Saduev Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1001

-70.3 kg

Santos Sofi Örebro Fightgym IF 1944
Fredrik Bohman Djurgårdens IF Kampsportsförening 1822
martin karlsson KRAFT Kampsportsförening 1782
Elliot Landin Brundin Kungsbacka MMA Klubb 1702
Qossai Douba Hammarö Fight Club 1652
Tome Bokofo Föreningen MMA Mukumbusu 1641
George Youssef Örebro Fightgym IF 1613
Jacob hördell KRAFT Kampsportsförening 1584
Jonathan Rehnberg Kampsportsföreningen Växjö Titans 1500
Adam Fakhouri KRAFT Kampsportsförening 1500
Alexander Csepela Flow Kampsportsförening 1480
Aidin Akbari Stockholm Shoot 1461
Ljubisa Todorovic Föreningen Frontier MMA Akademi 1423
Mahmoud Maziad Fit4Fight Gym IF 1410
William Karlsson Self Made MMA IK 1408
Ahmed Qasim Föreningen Redline 1369
Arvid Rundh Borlänge Kampsportförening 1355
Ara Latif Fighter Centre IF 1355
Faton Buzuku Sundsvalls Budoklubb 1355
Jack Langen Föreningen Mölndals Martial Arts Center 1345
Arkadiusz Trojanowski Stockholm Shoot 1333
Daniel Alkhoury Fighter Centre IF 1331
Liam Olaisson Fighter Centre IF 1331
Leo Hugsén Flow Kampsportsförening 1299
andreas szlavik Föreningen Redline 1263
Okan Yildiz Djurgårdens IF Kampsportsförening 1263
Borhan Mohammadi Kampsportscentret LSS 1261
Carl Lind Pancrase Shootfighting Sällskap 1261
Rasmus Troell Allstars Kampsportsförening 1232
Saikhan Sulimanov Föreningen Redline 1232
John Wymark Kingpin Grappling Academy IF 1232
Niklas Borgström Nyköpings Kampsportsklubb 1210
Lukas Pellegrino Fit4Fight Gym IF 1210
Elias Björheden East Idrottsförening Norrköping 1210
Oskar Liliefeldt Fight Club Gullmarsplan 1210
Aftab Samadi Vetlanda MMA & Gracie Jiu Jitsu Club 1133
Samuel Wikström Renyi Umeå Idrottsförening 1133
Danijel Strandberg Fit4Fight Gym IF 1133
Nikita von Arnold Allstars Kampsportsförening 1133
William Adolphsson Flow Kampsportsförening 1133
Jovan Gardasevic Sundsvalls Budoklubb 1133
Andrée Marogil Yalman Kingpin Grappling Academy IF 1133
Bayarjargal Ariunbayar Tyresö Fightcenter IF 1133
Ali Sina Iliasi Kingpin Grappling Academy IF 1133
Calle Stagnebo Halmstad Kampsportsförening 1133
Roshan Hadier Föreningen Frontier MMA Akademi 1133
Reber Sofi Örbs 1133
Milad Ahmadpour Allstars Kampsportsförening 1001

-77.1 kg

Sebastien Keti Tyresö Fightcenter IF 1904
Bajad Damarkani Mohammad Gbg MMA & BJJ IF 1793
Fabian Misk Förening Söders Fight Gym 1782
Nicklas Gerhald Carreré Källman Stockholm Shoot 1694
Dayvid Sawa Fighter Centre IF 1633
Albert Persson Åhsman Fit4Fight Gym IF 1549
Kristoffer Ryberg Fit4Fight Gym IF 1501
Simon Junkergård Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1392
Alvin Pollack Stockholm Shoot 1384
Fredrik Sandberg Fit4Fight Gym IF 1381
Kevin Gjelseth Ultimate Gym Idrottsförening 1380
Kehklo Boo Allmänna Grapplingsällskapet 1370
Noah Pettersson Icon MMA Idrottsförening 1369
Anxhelo Bodurri Fighter Centre IF 1369
Albin Gustafsson Kampsportsföreningen Växjö Titans 1345
Carl Nyqvist Kungsbacka MMA Klubb 1343
Finn Fahrenbruch Team East Taekwondo Klubb Kalmar 1331
Niclas Hillerström Combat Academy IF Täby 1261
Malik Haziyev Supreme IF 1261
Kosovar Xhaferi Dala BJJ klubb 1246
Khalil Karruri Allmänna Grapplingsällskapet 1232
Max Johansson Nissafors Fight & Fitness Club 1232
Deldar Qaso Apex Kalmar Idrottsförening 1210
Karl Axel Blomqvist East Idrottsförening Norrköping 1210
George Akoub KRAFT Kampsportsförening 1134
Norbert Nagel Kingpin Grappling Academy IF 1133
Eugenio Di Sabatino Allstars Kampsportsförening 1133
Simon Sandelin Nordeman East Idrottsförening Norrköping 1133
Jakob Ericsson Apex Kalmar Idrottsförening 1133
Morten Hedesgaard Renegade MMA 1133
Nedim Bajramovic Örebro Fightgym IF 1133
Carl Martens Kampsportscentret LSS 1133
Hao Chen Apex Kalmar Idrottsförening 1133
Daniel Ström Budoföreningen Kristianstad Kampsportcenter 1090
Anton Stigermark Fight Club Gullmarsplan 1090
Hamed Hemmad Kampsportscentret LSS 1001
Sharmarke Abdulkadir Conde IF 1001
Shadi Fakhouri Halmstad Kampsportsförening 1001
Mohammed Ahmed KRAFT Kampsportsförening 1001

-83.9 kg

Sanny Wallin Fighter Centre IF 2074
Kefi Keti Tyresö Fightcenter IF 1784
Mohammed Salameh Gbg MMA & BJJ IF 1694
Siar Hashemi Fighter Centre IF 1499
Ludvig Andersson Kungsbacka MMA Klubb 1477
Shuayb Azim Fit4Fight Gym IF 1466
Lamin Sonko MACC 1440
Kurdo Mohammed Frontline Academy 1392
Dennis Baniassadi Fighter Centre IF 1371
Alexander Skoglund Hammarö Fight Club 1298
Ozan Özdeveci Örebro Fightgym IF 1269
David Staaf Linköpings Budoklubb 1261
Carl-Adam Törnqvist Combat Academy IF Täby 1261
Emanuel Forsell Förening Söders Fight Gym 1232
Aboud Mourad Fighter Centre IF 1232
Esbjörn Mattsson Dala BJJ klubb 1232
Oscar Lövgren Nissafors Fight & Fitness Club 1211
Fredrick Straube Allstars Kampsportsförening 1210
Mohsen Akbari Kingpin Grappling Academy IF 1210
Leonard Jonsson Gbg MMA & BJJ IF 1134
Nedim Slatina Landskrona Shotokan Academy 1133
Gustaf Sandelin Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Samuel Knutar Renyi Umeå Idrottsförening 1133
Antonio Vazgec Kingpin Grappling Academy IF 1133
Viktor Röntynen Nova MMA Idrottsförening 1133
Linus Jönsson Fit4Fight Gym IF 1133
Rokas Leonavicius Combat Academy IF Täby 1133
Kazem Noori Pancrase Shootfighting Sällskap 1133

-93.0 kg

Aldin Reiz Örebro Fightgym IF 1416
alexander nordenmark Stockholm Shoot 1263
Iosebi Kratsashvili 1246
Jimmy Yalman Kingpin Grappling Academy IF 1232
August Baronowsky Combat Academy IF Täby 1210
Mattias Sjöswärd Stockholms Kickboxningsklubb 1133
Jesper Zejlon Kampsportscentret LSS 1133
Adrian Hätting Halmstad Kampsportsförening 1133

Dam -52.2 kg

Dam -56.7 kg

Jasmine Khaledi Halmstad Kampsportsförening 1211
Josefin Larson Fit4Fight Gym IF 1134

Dam -61.2 kg

Dam -65.8 kg

Emma Schiöler Renyi Umeå Idrottsförening 1211
Ida Rääf Förening Söders Fight Gym 1134
Johanna Thorsell Förening Söders Fight Gym 1001

Dam -70.3 kg

Jenny Ahlinder Örebro Fightgym IF 1002

MMA Klass-C

-56.7 kg

Max Nilsson Allmänna Grapplingsällskapet 1001

-61.2 kg

Kevin Daneshmand Adrenaline Fighters Idrottsförening 1090
Leo Artborg Adrenaline Fighters Idrottsförening 1001

-65.8 kg

Mahdi Husseini Halmstad Kampsportsförening 1747
Mansour Rasouli Icon MMA Idrottsförening 1581
Renis Lami Föreningen Redline 1355
Islam Omarov Allmänna Grapplingsällskapet 1232
David Jansson Kampsportscentret LSS 1210
Vile Kindstrand Föreningen Mölndals Martial Arts Center 1200
Emil Gottfried Gervide Icon MMA Idrottsförening 1133
Leo Hellgren Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Erik Zettergren Kampsportscentret LSS 1133
Mansor Rasoli Icon MMA Idrottsförening 1001

-70.3 kg

Sror Sulaiman Föreningen Redline 1261
Ryan Bagherpour CSA.dk 1232
Emil Sjölund Adrenaline Fighters Idrottsförening 1210
Emmanuel Hermez Kingpin Grappling Academy IF 1090

-77.1 kg

Malik Hasilov IconMMA Idrottsförening 1652
Kardok Saeedi Icon MMA Idrotsförening 1210
Noah Laryea Kingpin Grappling Academy IF 1133
Jonas Andersson Föreningen Mölndals Martial Arts Center 1133
Bilal Smajovic Kaisho Kampsportklubb 1133

-83.9 kg

Leonardo Staiano Icon MMA Idrottsförening 1211
Emin Omic Örebro Fightgym IF 1134

Dam -65.8 kg

Anna Levander Halmstad Kampsportsförening 1001

Facebooktwittermail