Ny Ranking

Rankingen efter 10 deltävlingar och EM. Efter SFG9 i Gävle så kommer man låsas till sin viktklass. Dvs man får inte byta viktklass. Man rankas i den viktklass man tävlade eller anmälde sig i senast. Skriver man en annan viktklass än vad man är rankad i så räknas ens anmälan som ogiltig. Fetmarkerade är SM vinnarna från 2021. Enbart svenska tävlanden får delta i SM.

-120.2 kg

Robin Larsson Nova MMA Idrottsförening 1133

-56.7 kg

Arsen Tuganov Söders Fight Gym

-61.2 kg

Johan Gäddman Nova MMA Idrottsförening 1133
Amed Lorindin Fit4Fight Gym IF 1002
Sahand Shokohi Fighter Centre IF 1001
Sheriff Rahimi Allstars Kampsportsförening 1001

-65.8 kg

Daniyal Shamkhalov Västerås Fight Club 1626
benjamin hajijan Föreningen Redline 1626
Raham Kafaei Förening Söders Fight Gym 1461
Ali Al-Jasim Föreningen Redline 1382
Fabian Long Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale 1210
Ramin Akhmedov Stockholm Shoot 1210
Daiki Moriwaki Dala BJJ klubb 1134
Gustav Holmqvist Nova MMA Idrottsförening 1133

-70.3 kg

Aria Afrasiabi Fighter Centre IF
Anton Ringvall Hammarö Fight Club 1862
Randy Fungula Tyresö Fightcenter IF 1651
Jaafer Mohammed Djurgårdens IF Kampsportsförening 1549
Aleksander Potehhin CSA.dk 1355
Roubi Kohzadi Västerås Fight Club 1345
Ali Yazbeck Föreningen Redline 1270
Viktor Mangs Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådalen 1269
Jonathan Lexén Gbg MMA & BJJ IF 1263
Reza Mohammedian Fighter Centre IF 1261
Alireza Mohammady Östersunds Jeet Kune Do Klubb 1261
Wahid Jarah Föreningen Redline 1210
Delbej Al Youssef Örebro Fightgym IF 1133
Jafar Yousifi Kampsportscentret LSS 1133
saba gabitsinashvili Allstars Kampsportsförening 1133

-77.1 kg

Ratko Tomic Fighter Centre IF
Rabouni Mbuta MACC 1581
Alexander Håkansson Gbg MMA & BJJ IF 1533
Firass Kaaki Djurgårdens IF Kampsportsförening 1499
Christian Hansen MACC 1493
Simon Adjei Föreningen Redline 1416
Henric Lönnroth Stockholm Shoot 1373
Khalil Karruri Allmänna Grapplingsällskapet 1306
Ola Jacobsson Halmstad Kampsportsförening 1299
Ibrahim-halil Milli Supreme IF 1261
Linus Roempke Fighter Centre IF 1232
Sebastian Palacio Gomez Örebro Fightgym IF 1232
Diyar Kizilkaya MACC 1200
Oliver Vorm Renegade MMA 1133
Mamadaliyev Mashrab MACC 1133
Daniel Olsson Gbg MMA & BJJ IF 1133
Kevin Engstrand Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Mikkel hennings CSA.dk 1133
Carl Martens Kampsportscentret LSS 1133

-83.9 kg

Herolind Xhafolli Föreningen Redline
Pasha Tarzi Stockholm Shoot 1345
Mattias Engström MACC 1331
Rafael Kveldstad Allstars Kampsportsförening 1232
Sevan Madenjian allstars training center 1232
Lamin Sonko MACC 1232
sayed Rohullah Mosavi Renyi Umeå Idrottsförening 1133
Gustaf Sandelin Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Marco Sangüesa Stockholm Shoot 1133
Jesse Enkamp Combat Academy IF Täby 1133

-93.0 kg

Daniel Karlsson Team East Norrköping
Alfred Olsson Kingpin Grappling Academy IF 1233
Josef Al-Zubeidy Allstars Kampsportsförening 1134
Mikael Mansour Fighter Centre IF 1001

Dam -52.2 kg

Josefine Modig Apex Kalmar

Dam -56.7 kg

Astrid Vikgren Fighter Centre IF 1345

Dam -61.2 kg

Nikolija Milosevic Gbg MMA & BJJ IF
Hanna Palmqvist Gbg MMA & BJJ IF 1336
Isra Alshairawi Föreningen Redline 1001

Dam -65.8 kg

Emma Schiöler Renyi Umeå Idrottsförening 1232
Janina Danes Berserk MMA förening 1134
Bianca Kristensson Föreningen Redline 1133

Dam -70.3 kg

Yrsa Sandin Pancrase Shootfighting Sällskap 1333
Ida Rääf Förening Söders Fight Gym 1001

MMA Klass-B

-120.2 kg

Erik Olofsson East Idrottsförening Norrköping
Sebastian Maghsoudi Kampsportscentret LSS
Ruben Covaci Berserk MMA förening
Anton Persson Team East Taekwondo Klubb Kalmar

-56.7 kg

-61.2 kg

Linus Lagelius Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö
Sina Qurbani KRAFT Kampsportsförening
Juned Anvari Allstars Kampsportsförening
Enes Ahmemulic Fighter Centre IF
Morad Muhyaddin Pancrase Shootfighting Sällskap
Mojtaba Haidary Gbg MMA & BJJ IF
Asadollah Amiri Allmänna Grapplingsällskapet
Jonny Delgado Fighter Centre IF
David Wennberg Dynamix Köping Idrottsförening
Andreas Sundman Flow Kampsportsförening
Nasrullah Anwari Icon MMA Idrottsförening
William Bautista Pablo Dynamix Köping Idrottsförening
Linus Hammarlund KRAFT Kampsportsförening
Robin kamran Pancrase Shootfighting Sällskap
Fadi Farag MACC
Bamdad Behzadi Combat Academy IF Täby
Deniz Semovski Föreningen Redline

-65.8 kg

Nicholai von Benzon Hollesen Adrenaline Fighters Idrottsförening
Mohammad Rahmani Apex Kalmar Idrottsförening
Jarl Heger Krogh-Lund Renegade MMA
Ziaullah Sarwary Helsingborg Combat Club
Davide Salis Gbg MMA & BJJ IF
Axel Halil Allstars Kampsportsförening
Hamid Hosseini Adrenaline Fighters Idrottsförening
Israel Kobanghe Västerås Fight Club
Omar Latifi Föreningen Redline
Jack Elmer Thunqvist Allstars Kampsportsförening
Osman Vacoev Helsingborg Combat Club
Theo Rubinstein Stockholms Kickboxningsklubb
Ludwig Karlsson Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde
Norulah Eliazi Apex Kalmar Idrottsförening
Poja Nosrati Pancrase Shootfighting Sällskap
Soa Naylin Allmänna Grapplingsällskapet
Fiescher Amankona Föreningen Frontier MMA Akademi
Robin Kamran Pancrase Shootfighting Sällskap
Farid Ahmad Allstars Kampsportsförening
Linus Andersen Nova MMA Idrottsförening
Patrik Gustavsson Allstars Kampsportsförening
ajup Saduev Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde

-70.3 kg

martin karlsson KRAFT Kampsportsförening
Fredrik Bohman Djurgårdens IF Kampsportsförening
Qossai Douba Hammarö Fight Club
Tome Bokofo Föreningen MMA Mukumbusu
Santos Sofi Örebro Fightgym IF
Jacob hördell KRAFT Kampsportsförening
Elliot Landin Brundin Kungsbacka MMA Klubb
Adam Fakhouri KRAFT Kampsportsförening
Alexander Csepela Flow Kampsportsförening
George Youssef Örebro Fightgym IF
Aidin Akbari Stockholm Shoot
William Karlsson Self Made MMA IK
Ahmed Qasim Föreningen Redline
Arvid Rundh Borlänge Kampsportförening
Ara Latif Fighter Centre IF
Faton Buzuku Sundsvalls Budoklubb
Jack Langen Föreningen Mölndals Martial Arts Center
Arkadiusz Trojanowski Stockholm Shoot
Daniel Alkhoury Fighter Centre IF
Liam Olaisson Fighter Centre IF
Leo Hugsén Flow Kampsportsförening
Mahmoud Maziad Fit4Fight Gym IF
andreas szlavik Föreningen Redline
Borhan Mohammadi Kampsportscentret LSS
Alvin Pollack Stockholm Shoot
Carl Lind Pancrase Shootfighting Sällskap
Okan Yildiz Djurgårdens IF Kampsportsförening
Rasmus Troell Allstars Kampsportsförening
Saikhan Sulimanov Föreningen Redline
Niklas Borgström Nyköpings Kampsportsklubb
Lukas Pellegrino Fit4Fight Gym IF
Elias Björheden East Idrottsförening Norrköping
Oskar Liliefeldt Fight Club Gullmarsplan
Aftab Samadi Vetlanda MMA & Gracie Jiu Jitsu Club
Samuel Wikström Renyi Umeå Idrottsförening
Danijel Strandberg Fit4Fight Gym IF
Nikita von Arnold Allstars Kampsportsförening
William Adolphsson Flow Kampsportsförening
Jovan Gardasevic Sundsvalls Budoklubb
Andrée Marogil Yalman Kingpin Grappling Academy IF
Bayarjargal Ariunbayar Tyresö Fightcenter IF
Ali Sina Iliasi Kingpin Grappling Academy IF
Calle Stagnebo Halmstad Kampsportsförening
Roshan Hadier Föreningen Frontier MMA Akademi
Jonathan Rehnberg Kampsportsföreningen Växjö Titans
Milad Ahmadpour Allstars Kampsportsförening

-77.1 kg

Sebastien Keti Tyresö Fightcenter IF
Nicklas Gerhald Carreré Källman Stockholm Shoot
Fabian Misk Förening Söders Fight Gym
Bajad Damarkani Mohammad Gbg MMA & BJJ IF
Dayvid Sawa Fighter Centre IF
Simon Junkergård Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde
Kristoffer Ryberg Fit4Fight Gym IF
Kevin Gjelseth Ultimate Gym Idrottsförening
Noah Pettersson Icon MMA Idrottsförening
Anxhelo Bodurri Fighter Centre IF
Albert Persson Åhsman Fit4Fight Gym IF
Finn Fahrenbruch Team East Taekwondo Klubb Kalmar
Malik Haziyev Supreme IF
Kehklo Boo Allmänna Grapplingsällskapet
Khalil Karruri Allmänna Grapplingsällskapet
Max Johansson Nissafors Fight & Fitness Club
Albin Gustafsson Kampsportsföreningen Växjö Titans
Deldar Qaso Apex Kalmar Idrottsförening
Karl Axel Blomqvist East Idrottsförening Norrköping
George Akoub KRAFT Kampsportsförening
Norbert Nagel Kingpin Grappling Academy IF
Eugenio Di Sabatino Allstars Kampsportsförening
Simon Sandelin Nordeman East Idrottsförening Norrköping
Jakob Ericsson Apex Kalmar Idrottsförening
Morten Hedesgaard Renegade MMA
Nedim Bajramovic Örebro Fightgym IF
Niclas Hillerström Combat Academy IF Täby
Carl Martens Kampsportscentret LSS
Hao Chen Apex Kalmar Idrottsförening
Daniel Ström Budoföreningen Kristianstad Kampsportcenter
Carl Nyqvist Kungsbacka MMA Klubb
Hamed Hemmad Kampsportscentret LSS
Sharmarke Abdulkadir Conde IF
Shadi Fakhouri Halmstad Kampsportsförening

-83.9 kg

Sanny Wallin Fighter Centre IF
Kefi Keti Tyresö Fightcenter IF
Ludvig Andersson Kungsbacka MMA Klubb
Shuayb Azim Fit4Fight Gym IF
Lamin Sonko MACC
Dennis Baniassadi Fighter Centre IF
Siar Hashemi Fighter Centre IF
Alexander Skoglund Hammarö Fight Club
David Staaf Linköpings Budoklubb
Emanuel Forsell Förening Söders Fight Gym
Aboud Mourad Fighter Centre IF
Esbjörn Mattsson Dala BJJ klubb
Oscar Lövgren Nissafors Fight & Fitness Club
Fredrick Straube Allstars Kampsportsförening
Mohsen Akbari Kingpin Grappling Academy IF
Leonard Jonsson Gbg MMA & BJJ IF
Nedim Slatina Landskrona Shotokan Academy
Gustaf Sandelin Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde
Samuel Knutar Renyi Umeå Idrottsförening
Antonio Vazgec Kingpin Grappling Academy IF
Viktor Röntynen Nova MMA Idrottsförening
Linus Jönsson Fit4Fight Gym IF
Carl-Adam Törnqvist Combat Academy IF Täby
Rokas Leonavicius Combat Academy IF Täby
Kazem Noori Pancrase Shootfighting Sällskap

-93.0 kg

Aldin Reiz Örebro Fightgym IF
alexander nordenmark Stockholm Shoot
Iosebi Kratsashvili
August Baronowsky Combat Academy IF Täby
Mattias Sjöswärd Stockholms Kickboxningsklubb
Jesper Zejlon Kampsportscentret LSS
Ozan Özdeveci Örebro Fightgym IF

Dam -52.2 kg

Dam -56.7 kg

Josefin Larson Fit4Fight Gym IF

Dam -61.2 kg

Jasmine Khaledi Halmstad Kampsportsförening

Dam -65.8 kg

Emma Schiöler Renyi Umeå Idrottsförening
Ida Rääf Förening Söders Fight Gym
Johanna Thorsell Förening Söders Fight Gym

MMA Klass-C

-56.7 kg

Max Nilsson Allmänna Grapplingsällskapet 1001

-61.2 kg

Kevin Daneshmand Adrenaline Fighters Idrottsförening 1090
Leo Artborg Adrenaline Fighters Idrottsförening 1001

-65.8 kg

Mahdi Husseini Kingpin Grappling Academy IF 1542
Mansour Rasouli Icon MMA Idrottsförening 1461
Renis Lami Föreningen Redline 1355
Islam Omarov Allmänna Grapplingsällskapet 1232
Vile Kindstrand Föreningen Mölndals Martial Arts Center 1232
David Jansson Kampsportscentret LSS 1210
Emil Gottfried Gervide Icon MMA Idrottsförening 1133
Leo Hellgren Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Erik Zettergren Kampsportscentret LSS 1133
Mansor Rasoli Icon MMA Idrottsförening 1001

-70.3 kg

Sror Sulaiman Föreningen Redline 1261
Ryan Bagherpour CSA.dk 1232
Emil Sjölund Adrenaline Fighters Idrottsförening 1210
Emmanuel Hermez Kingpin Grappling Academy IF 1090

-77.1 kg

Malik Hasilov Icon MMA Idrottsförening 1441
Noah Laryea Kingpin Grappling Academy IF 1133

-83.9 kg

Emin Omic Örebro Fightgym IF 1001

Facebooktwittermail