Ranking efter 8 deltävlingar

Rankingen efter 8 deltävlingar. Efter SFG9 i Gävle så kommer man låsas till sin viktklass. Dvs man får inte byta viktklass. Man rankas i den viktklass man tävlade eller anmälde sig i senast.

MMA Klass-A

-120.2 kg

-56.7 kg
Arsen Tuganov, Söders Fight Gym

-61.2 kg
Arsen Tuganov, Förening Söders Fight Gym 1232
Johan Gäddman, Nova MMA Idrottsförening 1133
Enes Ahmemulic, Fighter Centre IF 1001
Sahand Shokohi, Fighter Centre IF 1001
Sheriff Rahimi, Allstars Kampsportsförening 1001

-65.8 kg
Raham Kafaei, Förening Söders Fight Gym 1461
Ali Al-Jasim, Föreningen Redline 1381
Fabian Long, Kemjoh Hapkido TKD Klubb Ådale 1210
Daiki Moriwaki, Dala BJJ klubb 1134
Mahdi Husseini, Kingpin Grappling Academy IF 1001

-70.3 kg
Aria Afrasiabi, Fighter Centre IF
Anton Ringvall, Hammarö Fight Club 1862
Randy Fungula, Tyresö Fightcenter IF 1440
Jaafer Mohammed, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1345
Wahid Jarah, Föreningen Redline 1210
Jonathan Lexén, Gbg MMA & BJJ IF 1134
Reza Mohammedian, Fighter Centre IF 1133
Alireza Mohammady, Östersunds Jeet Kune Do Klubb 1133
Delbej Al Youssef, Örebro Fightgym IF 1133
saba gabitsinashvili, Allstars Kampsportsförening 1133

-77.1 kg
Ratko Tomic, Fighter Centre IF
Christian Hansen, MACC ? Martial Arts Combat Club 1493
Simon Adjei, Föreningen Redline 1416
Rabouni Mbuta, MACC ? Martial Arts Combat Club 1384
Firass Kaaki, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1369
Khalil Karruri, Allmänna Grapplingsällskapet 1306
Linus Roempke, Fighter Centre IF 1232
Ibrahim-halil Milli, Supreme IF 1133
Henric Lönnroth, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1133
Ola Jacobsson, Allstars Kampsportsförening 1091
Diyar Kizilkaya, MACC ? Martial Arts Combat Club 1001

-83.9 kg
Herolind Xhafolli, Föreningen Redline
Pasha Tarzi, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1345
Mattias Engström, MACC ? Martial Arts Combat Club 1331
Rafael Kveldstad, Allstars Kampsportsförening 1232
Sevan Madenjian, allstars training center 1232
sayed Rohullah Mosavi, Renyi Umeå Idrottsförening 1133
Marco Sangüesa, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1133
Jesse Enkamp, Combat Academy IF Täby 1133

-93.0 kg
Daniel Karlsson, Team East Norrköping
Alfred Olsson, Kingpin Grappling Academy IF 1233
Josef Al-Zubeidy, Allstars Kampsportsförening 1134
Mikael Mansour, Fighter Centre IF 1001

Dam -52.2 kg
Josefine Modig, Apex Kalmar

Dam -56.7 kg
Hanna Palmqvist, Gbg MMA & BJJ IF 1003

Dam -61.2 kg
Nikolija Milosevic, Gbg MMA & BJJ IF
Isra Alshairawi, Föreningen Redline 1001

Dam -65.8 kg

Dam -70.3 kg
Janina Danes, Berserk MMA förening 1001

MMA Klass-B

-120.2 kg
Erik Olofsson, East Idrottsförening Norrköping 1299
Sebastian Maghsoudi, Kampsportscentret LSS 1133

-56.7 kg

-61.2 kg
Linus Lagelius, Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö 1584
Sina Qurbani, KRAFT Kampsportsförening 1575
Juned Anvari, Allstars Kampsportsförening 1440
Morad Muhyaddin, Pancrase Shootfighting Sällskap 1345
Asadollah Amiri, Allmänna Grapplingsällskapet 1309
Jonny Delgado, Fighter Centre IF 1269
Andreas Sundman, Flow Kampsportsförening 1261
Nasrullah Anwari, Icon MMA Idrottsförening 1261
Linus Hammarlund, KRAFT Kampsportsförening 1246
Fadi Farag, MACC ? Martial Arts Combat Club 1232
Bamdad Behzadi, Combat Academy IF Täby 1210
David Wennberg, Dynamix Köping Idrottsförening 1134
Jarl Heger Krogh-Lund, Renegade MMA 1133
William Bautista Pablo, Dynamix Köping Idrottsförening 1133

-65.8 kg
Nicholai von Benzon Hollesen, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1538
Mohammad Rahmani, Apex Kalmar Idrottsförening 1440
Davide Salis, Gbg MMA & BJJ IF 1261
Axel Halil, Allstars Kampsportsförening 1232
Hamid Hosseini, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1232
Israel Kobanghe, Västerås Fight Club 1232
Jack Elmer Thunqvist, Allstars Kampsportsförening 1210
Osman Vacoev, Helsingborg Combat Club 1210
Theo Rubinstein, Stockholms Kickboxningsklubb 1133
Ludwig Karlsson, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Norulah Eliazi, Apex Kalmar Idrottsförening 1133
Ziaullah Sarwary, Helsingborg Combat Club 1133
Poja Nosrati, Pancrase Shootfighting Sällskap 1133
Soa Naylin, Allmänna Grapplingsällskapet 1133
Robin Kamran, Pancrase Shootfighting Sällskap 1090
Robin kamran, Pancrase Shootfighting Sällskap 1090
Farid Ahmad, Allstars Kampsportsförening 1001
Linus Andersen, Nova MMA Idrottsförening 1001
Patrik Gustavsson, Allstars Kampsportsförening 1001

-70.3 kg
Qossai Douba, Hammarö Fight Club 1651
Tome Bokofo, Föreningen MMA Mukumbusu 1641
martin karlsson, KRAFT Kampsportsförening 1575
Fredrik Bohman, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1575
Aidin Akbari, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1461
Santos Sofi, Örebro Fightgym IF 1405
Elliot Landin Brundin, Kungsbacka MMA Klubb 1369
Arvid Rundh, Borlänge Kampsportförening 1355
Faton Buzuku, Sundsvalls Budoklubb 1355
Jack Langen, Föreningen Mölndals Martial Arts Center 1345
Daniel Alkhoury, Fighter Centre IF 1331
Liam Olaisson, Fighter Centre IF 1331
George Youssef, Örebro Fightgym IF 1331
Alexander Csepela, Flow Kampsportsförening 1269
William Karlsson, Stockholms Kickboxningsklubb 1269
Alvin Pollack, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1261
Okan Yildiz, Djurgårdens IF Kampsportsförening 1261
Rasmus Troell, Allstars Kampsportsförening 1232
Ahmed Qasim, Föreningen Redline 1232
Niklas Borgström, Nyköpings Kampsportsklubb 1210
Lukas Pellegrino, Fit4Fight Gym IF 1210
Elias Björheden, East Idrottsförening Norrköping 1210
andreas szlavik, Föreningen Redline 1134
Jacob hördell, KRAFT Kampsportsförening 1134
Borhan Mohammadi, Kampsportscentret LSS 1133
Aftab Samadi, Vetlanda MMA & Gracie Jiu Jitsu Club 1133
Carl Lind, Pancrase Shootfighting Sällskap 1133
Danijel Strandberg, Fit4Fight Gym IF 1133
Nikita von Arnold, Allstars Kampsportsförening 1133
Arkadiusz Trojanowski, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1133
Andrée Marogil Yalman, Kingpin Grappling Academy IF 1133
Bayarjargal Ariunbayar, Tyresö Fightcenter IF 1133
Ali Sina Iliasi, Kingpin Grappling Academy IF 1133
Leo Hugsén, Flow Kampsportsförening 1090
Jonathan Rehnberg, Kampsportsföreningen Växjö Titans 1001
Milad Ahmadpour, Allstars Kampsportsförening 1001
Adam Fakhouri, KRAFT Kampsportsförening 1001

-77.1 kg
Nicklas Gerhald Carreré Källman, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1461
Fabian Misk, Förening Söders Fight Gym 1440
Sebastien Keti, Tyresö Fightcenter IF 1440
Kristoffer Ryberg, Fit4Fight Gym IF 1384
Kevin Gjelseth, Ultimate Gym Idrottsförening 1380
Noah Pettersson, Icon MMA Idrottsförening 1369
Ludvig Andersson, Kungsbacka MMA Klubb 1348
Dayvid Sawa, Fighter Centre IF 1283
Kehklo Boo, Allmänna Grapplingsällskapet 1233
Khalil Karruri, Allmänna Grapplingsällskapet 1232
Max Johansson, Nissafors Fight & Fitness Club 1232
Anxhelo Bodurri, Fighter Centre IF 1232
Albin Gustafsson, Kampsportsföreningen Växjö Titans 1210
Deldar Qaso, Apex Kalmar Idrottsförening 1210
Albert Persson Åhsman, Fit4Fight Gym IF 1210
Karl Axel Blomqvist, East Idrottsförening Norrköping 1210
George Akoub, KRAFT Kampsportsförening 1134
Norbert Nagel, Kingpin Grappling Academy IF 1133
Eugenio Di Sabatino, Allstars Kampsportsförening 1133
Simon Sandelin Nordeman, East Idrottsförening Norrköping 1133
Jakob Ericsson, Apex Kalmar Idrottsförening 1133
Morten Hedesgaard, Renegade MMA 1133
Nedim Bajramovic, Örebro Fightgym IF 1133
Niclas Hillerström, Combat Academy IF Täby 1133
Carl Martens, Kampsportscentret LSS 1133
Malik Haziyev, Supreme IF 1133
Daniel Ström, Budoföreningen Kristianstad Kampsportcenter 1090
Sharmarke Abdulkadir, Conde IF 1001
Shadi Fakhouri, Halmstad Kampsportsförening 1001

-83.9 kg
Sanny Wallin, Fighter Centre IF 1626
Lamin Sonko, MACC ? Martial Arts Combat Club 1440
Alexander Skoglund, Hammarö Fight Club 1298
David Staaf, Linköpings Budoklubb 1261
Siar Hashemi, Fighter Centre IF 1232
Aboud Mourad, Fighter Centre IF 1232
Esbjörn Mattsson, Dala BJJ klubb 1232
Oscar Lövgren, Nissafors Fight & Fitness Club 1211
Fredrick Straube, Allstars Kampsportsförening 1210
Mohsen Akbari, Kingpin Grappling Academy IF 1210
Leonard Jonsson, Gbg MMA & BJJ IF 1134
Nedim Slatina, Landskrona Shotokan Academy 1133
Shuayb Azim, Fit4Fight Gym IF 1133
Gustaf Sandelin, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Antonio Vazgec, Kingpin Grappling Academy IF 1133
Linus Jönsson, Fit4Fight Gym IF 1133
Carl-Adam Törnqvist, Combat Academy IF Täby 1133
Rokas Leonavicius, Combat Academy IF Täby 1133
Kefi Keti, Tyresö Fightcenter IF 1001

-93.0 kg
alexander nordenmark, STHLM SHOOT & Loyalty Muay Thai Förening 1261
August Baronowsky, Combat Academy IF Täby 1210
Aldin Reiz, Örebro Fightgym IF 1210
Mattias Sjöswärd, Stockholms Kickboxningsklubb 1133

Dam -52.2 kg

Dam -56.7 kg
Josefin Larson, Fit4Fight Gym IF 1001

Dam -61.2 kg

Dam -65.8 kg
Emma Schiöler, Renyi Umeå Idrottsförening 1211
Ida Rääf, Förening Söders Fight Gym 1134
Johanna Thorsell, Förening Söders Fight Gym 1001

MMA Klass-C

-56.7 kg
Max Nilsson, Allmänna Grapplingsällskapet 1001

-61.2 kg
Kevin Daneshmand, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1090
Leo Artborg, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1001

-65.8 kg
Mahdi Husseini, Kingpin Grappling Academy IF 1538
Mansour Rasouli, Icon MMA Idrottsförening 1333
Islam Omarov, Allmänna Grapplingsällskapet 1232
Vile Kindstrand, Föreningen Mölndals Martial Arts Center 1232
Emil Gottfried Gervide, Icon MMA Idrottsförening 1133
Leo Hellgren, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde 1133
Mansor Rasoli, Icon MMA Idrottsförening 1001

-70.3 kg
Emil Sjölund, Adrenaline Fighters Idrottsförening 1210
Sror Sulaiman, Föreningen Redline 1133
Emmanuel Hermez, Kingpin Grappling Academy IF 1090

-77.1 kg
Malik Hasilov, Icon MMA Idrottsförening 1232
Noah Laryea, Kingpin Grappling Academy IF 1133

Facebooktwittermail