Rankinglistan uppdaterad efter Nordic Warrior 3

Rankinglistan är uppdaterad efter gårdagens tävling.

De tävlande som vann SM i MMA-Klass A förra året är direktkvalificerade till SM-turneringen i slutet på januri 2019.

Tävlande på SM måste ha svenskt medborgarskap och får inte deltagit i pro matcher.

MMA-Klass A
Damer
-52,2 KG
1. SM vinnare: Nina Back Söders Fight Gym 1001

-61,2 kg
1. Kim Amprazis Masthuggets Kampsportsklubb 1001

-65,8 kg
1. Jessica Andersson Coloseum Skövde 1001

-70,3 kg
1. Jessica Forslund Reis Kampsportscentret LLS 1003

Herrar
-56,7 kg
1. SM vinnare: Serdar Atlas Djurgårdens IF

-61,2 kg
1. SM vinnare: Renato Vidovic Gladius MMA
2. Jonny Touma Combat Academy 1232
3. Kevin Osorio MACC 1200
4. Fadi Asfar Pancrase 1133
5. Mojtaba Yousefzehi Västerås Fight Club 1133
6. Zoran Milic Västerås Fight Club 1001

-65,8 kg
1. SM vinnare: Amir Malekpour Pancrase
2. Bilal Tipsaev Allstars 1379
3. Daniyal Shamkhalov Västerås Fight Club 1369
4. Karl Pegers Frontline Örebro 1232
5. Belkacem Amjahdi Allstars 1211
6. Ali Taleb Redline 1210
7. Jimmie Nilsson Coloseum Skövde 1210
8. Alexander Lööf Västerås Fight Club 1133
9. Basir Safdari MACC 1133
10. Rokan Hamza Mjölby Fight Gym 1133
11. Sebastian Furmanek Kaisho Kampsport 1133
12. Tobias Bohlin Sandviken MMA 1133

-70,3 kg
1. SM vinnare: Tobias Harila Västerås FightClub
2. Elvin Hoxha MACC 1442
3. Tobias Söderberg Mjölby Fight Gym 1333
4. Navid Badi Gladius MMA 1271
5. Raymond Johansson Nyköping Kampsportsklubb 1263
6. Wasiu Idowu MACC 1210
7. Nermin Mehmedagic Gladius MMA 1134
8. Sven von Schoultz Combat Academy 1133

-77,1 kg
1. SM vinnare: Robin Roos Västerås Fight Gym 1001
2. Mohamad Habal Redline 1232
3. Axel Karlsson Gladius MMA 1210
4. John Oldenqvist GBGMMA 1210
5. Christian Stigenberg Söders Fight Gym 1133
6. Karar Al-Jaberi Kaisho Kampsport 1133

-83,9 kg
1. SM vinnare: Andreas Berg Söders Fight Gym 1200
2. Khamzat Girikhanov Allstars 1271
3. Danijel Grbic Redline 1232
4. Alexander Lindgren Samurang Fightcenter 1211
5. Adis Saljevic Akademi Nord 1133
6. Christopher Bajo Redline 1001
7. Lucal Savel Redline 1001

-93,0 kg
1. SM vinnare: Anton Turkalj GBGMMA
2. Daniel Petrus Forca Fighting 1002

-120,2 kg
1. SM vinnare: Anton Andersson Gladius MMA 1001

-120,2 kg
1. Irman Smajic Kampsportscentret Linköping

MMA-Klass B
Damer
-52,2 kg
1. Elisa Hyrkäs Halmstad MMA 1001

Herrar
-61,2 kg
1. Milad Mohammed Stockholm MMA 1455
2. Oskar Jaskari Redline 1416
3. Markus Adolfsson GBGMMA 1261
4. Rickard Wickelgren Adrenaline Fighters 1210
5. Sejman Kendic Redline 1210
6. Albin Nilsson Frontier MMA 1200
7. William Allstrin Södermalm MMA 1134
8. Cristian Romero Reyes GBGMMA 1133
9. Bater Bek Västers Fight Club 1001

-65,8 kg
1. Moheb Azizi Södermalm MMA 1499
2. Awat Kohzadi Nyköping Kampsportsklubb 1466
3. Ismail Farah Nyköping Kampsportsklubb 1461
4. Dzhabrail Murtazaliev Allstars 1417
5. Sebastian Wojciechowski Allstars 1232
6. Timmy Andersen Hamstad MMA 1232
7. Samir Rajabi Akademi Nord 1211
8. Reza Mohammedian Gladius MMA 1210
9. Filip Molin Coloseum Skövde 1134
10. Christopher Barrett Kampsportscentret LLS 1133
11. David Larsson Kampsportscentret LLS 1133
12. Nils Pettersson East Norrköping 1133
13. Poramin Atsawawitthayanon Fit4Fight Gym 1133
14. Shkelqim Muji Redline 1133
15. Yousuf Ahmadzai Kaisho Kampsport 1133

-70,3 kg
1. Ruslan Babaev Nacka Dojo 1626
2. Kamil Ligenza Allstars 1355
3. Wahid Jarah Karlshamn Fightcenter 1345
4. Mortaza Hoseini Gladius MMA 1265
5. Gabriel Laserna Forca Fighting 1232
6. Ratko Tomic Gladius MMA 1232
7. Amir Amini Pancrase 1210
8. Anton Andersson Coloseum Skövde 1210
9. Abdulbasid Saidov Kampsportscentret LLS 1133
10. Anton Johansson Skellefteå Kampidrott 1133
11. Aram Jarl Gladius MMA 1133
12. Billy Nilsson Frontier MMA 1133
13. Christian Kjellberg Masthuggets Kampsportsklubb 1133
14. Kevin Gallego Söders Fight Gym 1133
15. Martin Corney Pancrase 1133
16. Mohsen Mohammadi Kampsportscentret LLS 1133
17. Patrik Villaflor Hilti Storfors 1133
18. Rexhep Qevani Gladius MMA 1133
19. Dino Kalac Skellefteå Kampidrott 1060
20. Mathias Löf Kaisho Kampsport 1001

-77,1 kg
1. Mamadaliyev Mashrab Nacka Dojo 1416
2. Leo Börbrink GBGMMA 1379
3. Peter Helgöstam Pancrase 1379
4. Firass Kaaki Djurgårdens IF 1369
5. Noah Kihlgren Kaisho Kampsport 1369
6. Markus Mikkonen Adrenaline Fighters 1355
7. Victor Överbring GBGMMA 1345
8. Alexander Andal Södermalm MMA 1210
9. Kennet Andersson East Norrköping 1210
10. Robin Johansson Gripen Kampförening 1210
11. Simon Eriksson Norrköping Kampsport 1210
12. Simon Fatemi Allstars 1210
13. Robert Nilsson Gladius MMA 1134
14. Elis Påhlman Redline 1133
15. Joakim Malmström Coloseum Skövde 1133
16. Linus Linderberg Combat Academy 1133
17. Marcus Svensk Ljusdal Fight Club 1133
18. Mikael Stenlund Gladius MMA 1133
19. Rikard Larsson Ljusdal Fight Club 1133
20. Sebastian Pihl Frontier MMA 1133
21. Shobair Moosawi Kampsportscentret LLS 1133
22. Tobias Pihl Frontier MMA 1133
23. Linus Dellgren Norrköping Kampsport 1001
24. Rezart Vitija Dala BJJ 1001

-83,9 kg
1. Tim Briseby Coloseum Skövde 1334
2. Axel Eriksson Berserk MMA 1232
3. Rasmus Widén Nacka Dojo 1232
4. Oscar Gran Kaisho MMA 1222
5. Anas Daoud Frontier MMA 1133
6. Vilmer Knutsson Pancrase 1133
7. Carl-Oskar Gerkman Skellefteå Kampidrott 1030
8. Andreas Hall GBGMMA 1001
9. Sayed Rohullah Mosavi Skellefteå Kampidrott 1001

-93,0 kg
1. John Njie GBGMMA 1210
2. Alexander Walley Nyköping Kampsportsklubb 1001

-120,2 kg
1. Kevin Munje Redline 1060
2. Leo Lindahl Icon MMA 1001

Facebooktwittergoogle_plusmail

Svara